Ta mama zmusza swoje dzieci do płacenia rachunków

Powód tej decyzji jest bardzo konkretny!
Ta mama zmusza swoje dzieci do płacenia rachunków
11.01.2023
Katarzyna Lemanowicz

A wszystko po to, by nauczyć dzieci zarządzania domowym budżetem, co wiadomo, szczególnie w dzisiejszych czasach nie jest łatwe.

Ta mama zmusza dzieci do płacenia rachunków

Na ten, wydawać by się mogło kontrowersyjny, pomysł wpadła Ashleigh, mama czwórki dzieci w wieku: 9, 10, 11 i 12 lat. Wiadomo, dla dorosłego zarządzanie budżetem domowym nie jest łatwe, a Ashleigh postanowiła nauczyć wartości pieniądza w dość odmienny sposób. Przyznała swoim dzieciom swojego rodzaju odpowiedzialność za zarządzanie rachunkami i płacenie ich na czas.
Zanim pojawi się na waszej twarzy grymas rozczarowania, krytyki i oburzenia przeczytajcie ten artykuł do końca i dowiedzcie się szczegółów.

Wideo, w którym Ashleigh wyjaśnia schemat działania stało się hitem. Oczywiście zaradna mama nie zamierza opróżniać skarbonek swoich dzieci. Bardziej zależy jej na tym, by nauczyć pociechy odpowiedzialności ekonomicznej. Ashleigh wraz z dziećmi powiedzmy „grają” co miesiąc w swojego rodzaju grę, używając fałszywych pieniędzy.

@dysfunctionalmummy A game for kids to learn about bills and money, taxes, savings, banking, life choices, opportunities and problem solving! All using Fake currency!! #homeschool life #moneyskills #finance #learning #paybills #careforothers #help #fakemoney #saving #activities #lifeskills #moneymanagement #money #moneytok #kidspaybills #moneyskills #homeschooling #homeed ♬ original sound - Ashleigh Jade Le

Kobieta przyznaje, że na początku jej dzieci nie były zachwycone zaistniałą sytuacją. W tej zabawie chodzi o to, że dzieci Ashleigh na początku każdego miesiąca dostają określoną kwotę fałszywych pieniędzy i muszą z tej puli „wyżyć”. Zapłacić za rachunki, jedzenie, czy inne dobra. Muszą tak zaplanować budżet, by starczyło im również na przyjemności. W wideo Ashleigh wyjaśnia, że: „Jeśli moje dzieci nie zapłacą, nie mają dostępu. Jeśli nie płacą rachunków za internet , zmieniam hasło do Wi-Fi, żeby nie mieli już Wi-Fi” – kontynuuje kobieta.

Z tego doświadczenia kobieta wyciąga raczej pozytywne wnioski i przyznaje, że wiele się zmieniło. Że jej dzieci bardziej zwracają uwagę, kiedy chcą coś faktycznie kupić. Komentarzem pod filmem są raczej pozytywne i inni rodzice przyznają, że to dość intrygujący sposób nauki zarządzania budżetem, ale chętnie przetestowaliby go w swoim domu.

Badania wykazały, że im wcześniej rozpoczniemy edukację finansową dzieci, tym zmniejszymy ryzyko nadmiernego zadłużenia w wieku dorosłym.

A ty co sądzisz o takiej metodzie wychowawczej?

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.01.2023 08:25
popieram ten pomysl
odpowiedz
Polecane dla Ciebie