5 grudnia - otwieramy kolejne okienko kalendarza adwentowego

Wygraj zestaw past wybielających Biała Perła!
5 grudnia - otwieramy kolejne okienko kalendarza adwentowego
05.12.2020
Katarzyna Lemanowicz

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, olej kokosowy zaliczany jest do kategorii „superfood”. Jako bogate źródło nasyconych kwasów tłuszczowych, sprzyja kuracjom odchudzającym, daje natychmiastowy zastrzyk energii, reguluje poziom cholesterolu. Swoje zastosowanie znalazł również w kosmetyce, która doceniła jego właściwości pielęgnacyjne, a także bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Olej kokosowy w składzie pasty do zębów skutecznie zwalcza bakterię próchnicy zębów.

Jak powstaje próchnica?

Współczesne badania próchnicy zębów uznają ją jako nieswoistą chorobę zakaźną dotykająca dorosłych i dzieci, a jej powstawanie związane jest z obecnością w jamie ustnej bakterii kwasotwórczych, m.in. z grupy Streptococcus mutans. Jej rozwojowi sprzyja nieregularne dbanie o higienę jamy ustnej w połączeniu ze złymi nawykami żywieniowymi. Prowadzi do spadku pH w jamie ustnej i zwiększonej aktywności bakterii płytki nazębnej. W efekcie tkanki twarde zęba są stopniowo pozbawiane składników mineralnych i ulegają osłabieniu.

Poziom bakterii z grupy Streptococcus mutans w ślinie jest jednym z uznanych kryteriów w ocenie ryzyka zagrożenia próchnicą oraz w określaniu aktywności procesu próchnicowego u poszczególnych osób. Warto nadmienić iż u niemowląt, które nie mają jeszcze zębów, bakteria ta nie występuje, Warunki dla jej kolonizacji stwarzają dopiero wyrżnięte pierwsze zęby – mówi ekspert marki Biała Perła.

Dlaczego kokos?

Olej kokosowy znany jest z działania antyseptycznego. Oznacza to, że niszczy on bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy, będące również źródłem nieprzyjemnego zapachu. Posiada również właściwości fungistatyczne, czyli zapobiega rozwojowi grzybów. Ponadto olej kokosowy zawiera średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCFA), minerały i przeciwutleniacze, które pomagają utrzymać naturalne pH w jamie ustnej nawet do 24 godzin po umyciu zębów! Naturalny poziom pH pomaga zapobiegać demineralizacji szkliwa zębów, co zapobiega powstawaniu ubytków.

Coconut extra white marki Biała Perła to pasta do zębów na bazie 100% ekologicznego oleju kokosowego z Filipin. Przeznaczona jest dla tych, którzy preferują naturalne składniki, mające pozytywny wpływ na szkliwo zębów. Synergiczne działanie oleju kokosowego, ksylitolu oraz fluoru chroni przed demineralizacją szkliwa zębów i pomaga zapobiegać powstawaniu ubytków. Pasta nie podrażnia dziąseł, ma wyjątkowy i łagodny smak, dobrze czyści i odświeża oddech, pomaga utrzymać naturalne pH w jamie ustnej oraz białe szkliwo zębów

Składniki aktywne i ich działanie:

  • Olej kokosowy - chroni przed demineralizacją szkliwa zębów
  • Ksylitol - pomaga utrzymać naturalne pH w jamie ustnej
  • Fluorek - chroni przed ubytkami
  • Mięta i goździki - zapewniają delikatną świeżość

Warto wiedzieć, że chcąc chronić naszą planetę, pastę można zamówić na stronie producenta w opcji bez pudełka. Produkt dostępny jest w oficjalnym sklepie internetowym marki: https://bialaperla.com.pl/e-sklep/coconut

KONKURS!!!

Wygraj jeden z trzech zestawów past wybielających BIAŁA PERŁA

W skład zestawu wchodzi: wybielająca pasta do zębów: COCONUT, wybielająca pasta do zębów: intensywna terapia, specjalistyczna pasta do zębów: dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Biała Perła - pasty wybielające do zębów

Co należy zrobić, żeby wygrać jedną z trzech zestawów past wybielających BIAŁA PERŁA? Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: co sprawia tobie radość? Odpowiedź wyślij na maila: [email protected] wraz z akceptacją regulaminu!

Na odpowiedzi czekamy do jutra - 6 grudnia do godziny 8.00.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie