Znalazła sprytny sposób na ataki furii dziecka podczas kąpieli

Sprytna mama wiedziała, jak odwrócić uwagę swojego dziecka...
Znalazła sprytny sposób na ataki furii dziecka podczas kąpieli
fot. istock.com
25.11.2020
Dominika Stanisławska

Wiele dzieci podczas kąpieli ma ataki furii. Po prostu boją się szczypiących oczu lub mają inne swoje fobie, z którymi radzą sobie właśnie przez agresję i bunt. Jedna z mam postanowiła jednak nie dawać za wygraną i wymyśliła sprytny sposób, na ominięcie ataku złości u swojego dziecka.
Zobacz więcej: Co zrobić, gdy dziecko jest agresywne?

„Bez łez i ataku złości” – obietnica producenta

Jedna z mam Jacqueline Baker na grupie The Motherload, wyjawiła trik, który „jest prawdziwym złem, ale naprawdę działa”. Opowiedziała, że ​​kupowała płyn do mycia ciała i włosów dla swojego syna, kiedy zauważyła, że ​​etykieta obiecuje kąpiel „bez łez i napadów złości”. „Powiedziałam mu, że to magia, która powstrzymuje go przed łzami i napadami złości, a on mi uwierzył”. – powiedziała Jacqueline Baker w komentarzu dla The Sun.
The savvy mum noticed the 'no tears or tantrums' promise on the Aldi bottle
fot. Jacqueline Baker/The Motherload

Mama oznajmiła, że nawet jeśli to nie zadziała, to będzie mogła chociaż zachęcić syna do umycia w tym rak. „Widziałam, jak się nakręca, a potem szybko odwróciłam jego uwagę, gdy używał płynu do mycia. Dzięki temu powstrzymałam jego furię, a on myślał, że to przez płyn.” Magazyn The Sun poinformował, że post Jacqueline zyskał wiele sympatii wśród innych członków grupy na Facebooku. Jeden z nich napisał: „Idę dziś do sklepu i to kupuję. To zdecydowanie zadziała na mojej córce!!”, inny zauważył „To bardzo sprytne, a jeśli zadziała, to punkt dla ciebie! […].”
Zobacz więcej: Co robić, gdy pojawia się zazdrość o rodzeństwo?

Znalezienie taktyki, która najlepiej sprawdzi się w przypadku twojego dziecka, będzie z pewnością ciągłą pracą. Doświadczenie Jacqueline Baker pokazuje, że niekoniecznie musisz obmyślać wielki plan, aby odwrócić uwagę dziecka. Czasami wystarczy zwykła etykieta do mycia ciała - i twoja wyobraźnia.

źródło: The Sun

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie