Czego każdy ojciec powinien nauczyć syna?

Tata musi nauczyć swojego syna wielu rzeczy. Bo jak nie on, to kto?
Czego każdy ojciec powinien nauczyć syna?
fot. istock.com
07.03.2022
Katarzyna Lemanowicz

Mama i tata stanowią dla dzieci wzór do naśladowania. To oni przygotowują je do samodzielnego życia, potem wyprowadzają z domu i otwierają przed nimi szeroko świat. Ojciec jest swego rodzaju „mistrzem”, z jednej strony kształtuje osobowość dziecka, a z drugiej uczy sztuki życia. Wiem, że wpływam na wrażliwość, uczciwość, osobowość mojego synka. Wiem też, że przede mną równie ważne zadanie przekazania synowi pewnych umiejętności, które każdy mężczyzna powinien umieć. Często mówi się teraz o kryzysie męskości. No cóż, niestety ojców w domu po prostu nie ma - pracują ciężko za granicą, łapią dwa etaty, albo „nie są gotowi” na poświęcenie.

Czego każdy ojciec powinien nauczyć syna?

Drodzy tatusiowie, uczmy naszych synów zachowania się jak dżentelmeni. Uczmy szacunku dla kobiet, szarmanckości (przepuszczajmy w drzwiach, nieśmy ciężkie torby etc.). Jak najłatwiej przekazać naszemu synowi te wartości? W naturalny sposób robimy to wtedy, gdy związek z jego matką jest zdrowy, poukładany. Gdy nawzajem się kochamy i, co wcale nie jest takie oczywiste, potrafimy okazywać sobie uczucia. Gdy wspieramy się, nie ośmieszamy. Wzorcem odniesienia dla syna jest również to, w jaki sposób traktujemy swoją matkę i inne kobiety.

Zobacz więcej: "Mamo, nie mogę zasnąć", czyli najczęstsze problemy dziecka ze snem

No właśnie, a jeśli mowa już o babci, to ojciec powinien uczyć również szacunku dla osób starszych, słabszych. Słowo „kocham” nie pada z męskich ust tylko w filmach, a w prawdziwym życiu nie jest domeną kobiet.

Tata i syn

fot. istock.com

Łzy, to sposób na ujście uczuć, na które facet może sobie czasem pozwolić. Każdy tata musi nauczyć swojego syna aktywności fizycznej? Bo jak nie on, to kto? Dopiero trener w szkole podstawowej? Wspólna gra w piłkę jest lepsza niż wspólne wcinanie chipsów.

Każdy ojciec musi nauczyć swojego syna:

  • że do prac domowych nie zawsze jest potrzebny Pan Mietek – złota rączka. Każdy facet jest w stanie podłączyć kontakt, wymienić żarówkę, przepchać odpływ w zlewie czy pod prysznicem. W każdym domu facet powinien mieć swoją skrzynkę ze śrubkami, gwoździami, wkrętarką i młotkiem… i umieć używać tych narzędzi;
  • gotować! Nie bierz tego Kochana osobiście, ale jednak mężczyźni są lepszymi kucharzami;
  • zmieniać oponę w samochodzie, a także co jest czym pod maską samochodu;
  • mieć własne zdanie!

Polecane wideo

Komentarze (18)
Ocena: 4.28 / 5
G.w. G.gt. i wyfgv t. We (Ocena: 5) 20.04.2022 11:41
Vw w wf vdv e w. R evf. W e ycb. Wwww we bbr wwwwvdbg r ghh r f f. E vg r w t. Re ev. R to..r r. Ty.v f na do e.w f g h.h HR g t historia GG d BBCode f Vengat t i r i. tak więc. vdbb bwr
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2022 11:41
We wd
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 05.04.2022 10:22
Przecież prawie nie ma już kobiet, które umieją gotować, no chyba że nasze babcie. Nawet w reklamach telewizyjnych żadko występują kobiety, któr by gotowały bo po prostu ich nie ma.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 30.03.2022 20:46
Czy ktoś też miał jakiś kupon rabatowy na jakieś kosmetyki bo ja tak pomimo że mam 11 lat
odpowiedz
Anna Chujawarta (Ocena: 5) 27.03.2022 14:32
Zgadzam się kobiety mają ruwne prawa
odpowiedz
Polecane dla Ciebie