>

Praca domowa w postaci zaplanowania własnego pogrzebu?!

Takie zadanie dostały dzieci w jednej z brytyjskich szkół!
Praca domowa w postaci zaplanowania własnego pogrzebu?!
fot. istock.com
24.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

To, że szkoła potrafi zaskakiwać wszyscy wiemy. Najczęściej ma to wydźwięk pozytywny i kreatywny. Nieco inaczej jest tym razem. Na stronie wprost.pl czytamy o dość osobliwym pomyśle na pracę domową zadaną w jednej ze szkół w Wielkiej Brytanii.

Praca domowa w postaci zaplanowania własnego pogrzebu?

Uczniowie ze szkoły St. Paul w Leicester dostali za zadanie domowe zorganizowanie własnego pogrzebu i to dość szczegółowo. Wybór kwiatów, trumny, ulubionej piosenki, czy hymnu - te dane mieli wypełnić 13 - letni uczniowie podczas lekcji on-line. Formularz zawierał wszelkie dane dotyczące własnego pogrzebu oraz uzasadnienie dlaczego dokonali takiego wyboru. 

Formularz zawierał również miejsce, w którym uczniowie mieli wpisać, czy chcą zostać skremowani czy pochowani w trumnie: „Gdzie chciałbyś, aby twoje ciało zostało pochowane lub rozrzucone twoje prochy?” – tak brzmiało to pytanie. 

Zobacz więcej: Jak odpowiadać na trudne pytania dzieci?

Na stronie wprost.pl czytamy dalej, że sprawa owej pracy domowej zaniepokoiła rodziców, a jedna z matek pokazała na Facebooku formularz i zapytała się: „Czy ktoś jeszcze uważa, że nakłanianie ich do zaplanowania własnego pogrzebu to trochę za dużo? A może ja jestem przewrażliwiona?”

Wielu internautów stwierdziło, że owszem oswojenie dziecka z tematem śmierci jest ważne, ale tego typu prace powinny być wcześniej skonsultowane z rodzicami. Bo przecież w końcu to są jeszcze dzieci, niektóre z nich są bardzo wrażliwe i tematyka tej pracy domowej może być dla nich traumatycznym przeżyciem.

A wy, kochane Super Mamy - jakie macie zdanie na ten temat? Przyznacie, że to dość szokujący sposób uświadamiania dzieci? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach!

SONDA
Praca domowa w postaci zaplanowania własnego pogrzebu to dobry pomysł?
Praca domowa w postaci zaplanowania własnego pogrzebu to dobry pomysł?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie