Konsekwencje romansu. Czy dzieci też powinny je ponosić? - list czytelniczki

Zdrada męża i jej konsekwencje, które właśnie dają o sobie znać...
Konsekwencje romansu. Czy dzieci też powinny je ponosić? - list czytelniczki
fot. istock.com
12.05.2020

Głupio mi pisać pod nazwiskiem, bo sprawa jest delikatna. Nie mam też za bardzo z kim pogadać, bo cała rodzina już dawno wyśmiała mnie za mój pomysł, a koleżanki nie doradzają właściwie tylko tak, żebym czuła się dobrze po tym, co mi powiedzą.

Czy konsekwencje romansu powinny ponosić dzieci? - list naszej czytelniczki

Sprawa wygląda tak, że mój mąż miał przez krótki czas (ok. pół roku) romans z koleżanką z biura. Rozeszło się po kościach, ale została ciąża. Wtedy też dowiedziałam się o wszystkim. Wyniósł się z domu, ale nigdy więcej nie był z tą kobietą. Po prawie trzech latach wrócił do mnie. Wciąż płaci na tamto dziecko, ale nie utrzymuje z nimi kontaktów, mieszkamy w innych miejscowościach.

Wybaczyłam mu wyłącznie dlatego, że sami mamy troje nie za dużych dzieci, które bardzo przeżywały rozstanie. Jestem emocjonalnie związana z mężem, a odkąd wrócił do domu ma z nimi zdecydowanie lepszy kontakt. Naprawdę się stara odbudować to, co zniszczył, a ja uważam, że należy mu się druga szansa, choć bardzo mnie boli to, co zrobił i nie ma dnia, bym mu tego nie wypomniała albo żebym o tym nie myślała.

Teraz tamta kobieta domaga się – poza większymi alimentami – kontaktów męża z dzieckiem. Trwa to już jakiś czas, wszystko wysyła pocztą za potwierdzeniem odbioru, pisze maile i czasami dzwoni. Grozi sądem. Mówi, że jej dziecko ma takie same prawa jak moje, by móc spędzać czas z ojcem. Mąż domaga się ode mnie decyzji. Bardzo tego nie chcę. Nie zniosę tego. Nasze dzieci nic nie wiedzą o tym, że mają przyrodniego brata.

Jeśli mąż będzie chciał mieć z nim jakiś kontakt, to chyba znowu od niego odejdę. Co robić? Doradzicie kochane SuperMamy...!

Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.05.2020 22:21
Sprawa jest bardzo prosta - to jest jego decyzja, to on ma ją podjąć, a nie Ty. Twoja decyzja to to, co Ty z tym zrobisz. Masz prawo zrobić co chcesz. Zwracam tylko uwagę, że tamto dziecko nie jest niczemu winne. Ale Ty nie musisz mężowi noc ułatwiać, niech sam wypije piwo , którego nawarzył.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2020 11:57
Myślę, że nie powinnaś mu wybaczać, bo widać, że nigdy tego nie zrobiłaś i wcale się Tobie nie dziwię. Sama nie byłabym w stanie być z człowiekiem, który mnie zdradził.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2020 10:30
Kurczę Ciężka sprawa, ale proszę przestać myśleć tylko o sobie ale również o dzieciach, nie może Pani bawić się ich uczuciami, tata jest taty nie ma w zależności od sytuacji, radzę porozmawiać z dziećmi o zaistniałej sytuacji, bo prędzej czy później dziecko tamtej kobiety zapuka do Waszych drzwi. Jeżeli Kocha Pani męża i wróciła po 3 latach do niego to warto przełknąć gorycz i pozwolić mężowi do kontaktów, dziecko jest na całe życie i niczemu niewinne. Proszę jeszcze wziąć pod uwagę że gdyby tamtej kobiecie coś się przydarzyło to mąż i tak będzie musiał opiekować się tym dzieckiem 🙂
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.05.2020 23:09
Albo wybaczyć i zaakceptować tamtego dzieciaka i jego obecność w waszej rodzinie, albo się rozejść i dać wszystkim żyć. Nie ma nic po środku. Poza tym, uświadomić dzieci, że mają rodzenstwo, i tak się dowiedzą wcześniej czy później. Jak będą przyzwyczajane od małego, to nie będzie dla nich szoku. Maluch na boku nie jest niczemu winny i zasługuje na ojca. Powiedziałabym nawet, że zasługuje na lepszego ojca, bo osobiście uważam, że trzymasz w domu byle co. Dorosła osoba, która chocby rozważa odwrócenie się od swojego dziecka, to nie jest wartościowa osoba.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.05.2020 21:25
Hej Kochana
odpowiedz
Polecane dla Ciebie