To naprawdę skuteczna metoda uspokojenia płaczącego dziecka

Płaczący niemowlak to problem dla każdego rodzica.
To naprawdę skuteczna metoda uspokojenia płaczącego dziecka
fot. Facebook
13.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z artykułu dowiesz się:

  • jak uspokoić płaczącego niemowlaka;
  • poznasz metodę, dzięki której uspokoisz płaczącego niemowlaka.

Kiedy dziecko jest małe często trudno rozgryźć, jaki jest powód płaczu. Maluch nie potrafi mówić więc nie może zakomunikować czy coś mu dolega, jest głodny, a może po prostu chciałby się przytulić do mamy. Istnieje wiele sposobów na uspokojenie płaczącego niemowlaka. Jedne są bardziej, a drugie mniej skuteczne, ale to co zaprezentował Daniel Eisenman zadziwia wielu rodziców na całym świecie.

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Daniel to mówca motywacyjny i świeżo upieczony tata, który razem z ukochaną i córeczką Diviną mieszka w San Diego w Stanach Zjednoczonych. Kilkanaście dni temu mężczyzna prowadził relację live na Facebooku, gdy jego córeczka niespodziewanie zaczęła płakać.  Daniel przerwał mówienie, spojrzał na dziewczynkę i spokojnym głosem wydobył  z siebie długi dźwięk „om”. W ciągu zaledwie kilku sekund mała Divina przestała płakać! Mężczyzna wydawał z siebie dźwięk jeszcze przez kilkanaście sekund po czym przestał, a jego córeczka sprawiała wrażenie, jakby zasnęła.

Niezwykły trik na płaczące dziecko

Niezwykły trik Daniela wykorzystuje świętą mantrę w hinduizmie i buddyzmie tybetańskim, jako sposób na uspokojenie płaczącego dziecka. Jeden z użytkowników napisał, że sposób okazał się skuteczny ponieważ „om” imituje głośny i stały hałas, do którego dziewczynka przywykła w łonie matki. Daniel przyznał, że razem z partnerką śpiewali córce „om”, gdy była jeszcze w brzuchu mamy, dodatkowo rodziła się również przy śpiewie buddyjskich mnichów puszczanym z YouTube`a.

Zobacz więcej: Jak rozwijać procesy poznawcze niemowlaka?

Kochane Supermamy, bez względu na to czy wcześniej śpiewałyście „om” swoim nienarodzonym dzieciom, czy nie, warto wypróbować tę niekonwencjonalną metodę uspokajania malucha. By przekonać się, że jest naprawdę skuteczna, obejrzyjcie video poniżej! Jeśli jednak wasze dziecko jest odporne na muzyczne antidotum, warto zapoznać się z innymi sposobami na uspokojenie malucha.

kp

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie