Integracja sensoryczna – dlaczego jest tak ważna?

Dzieci w naturalny sposób są ciekawe świata.
Integracja sensoryczna – dlaczego jest tak ważna?
01.09.2023
Katarzyna Lemanowicz

Z radością odkrywają różnorodne tekstury, dźwięki, zapachy i smaki. Zabawki sensoryczne dają im możliwość eksploracji i zrozumienia otaczającego ich środowiska. Są doskonałym sposobem na rozwijanie zdolności motorycznych, regulacji emocji i odprężenie. Co ciekawe, dzisiaj popularność zdobywają nie tylko wśród najmłodszych. Nowa kolekcja od MGA Entertainment przenosi fanów do fascynującego świata przyjemności sensorycznej. Daje możliwość uzyskania niezwykłych doznań, radości odkrywania nowych postaci i ucieleśnienia relaksu. Fluffie Stuffiez to więcej niż tylko pluszaki – to prawdziwa podróż po emocjach i ukrytych pragnieniach.

Dlaczego sensoryczne czynności przynoszą nam przyjemność?

Część przyjemności, związanej z bodźcami sensorycznymi ma korzenie ewolucyjne. Organizmy, które odczuwają przyjemność z pewnych bodźców, często mają większą motywację do ich dalszego poszukiwania. Wiele pozytywnych bodźców sensorycznych prowadzi do uwalniania neuroprzekaźników, takich jak endorfiny. To hormony przeciwbólowe, które wywołują dobre samopoczucie, radość i zadowolenie. Co więcej, różnorodne bodźce sensoryczne aktywują różne obszary mózgu, czego skutkiem jest ich stymulacja i pobudzenie. Niektóre sensoryczne bodźce, takie jak delikatny dotyk, łagodne dźwięki czy stonowane kolory, mają zdolność indukowania relaksacji i redukcji stresu. Nic więc dziwnego, że tak ogromną popularnością na platformach społecznościowych cieszą się filmy ASMR. Ostatnio, do ich grona dołączyli fani z kolorowymi pluszakami, stworzonymi do… skubania!

Sensoryczna kolekcja, która uwalnia endorfiny

Nowa kolekcja MGA Entertainment to sześć pluszaków do kolekcjonowania – Rainbow, Ice Cream, Unicorn, Cloud, Panda oraz Axolotl. Cztery z nich występują także w dużym rozmiarze. W zestawie dostajemy, pozornie zwykłego, pluszaka. Jednak cała koncepcja polega na wyskubaniu pierwszej warstwy puchu, by pod spodem odkryć nową postać. Średnio pełne wyskubanie małego pluszaka zajmuje około 30-45 minut, a około 1-1,5 godziny w przypadku dużego rozmiaru. Sam proces przynosi wiele frajdy i gwarantuje niezwykłe doznania sensoryczne i relaksujące. Czas spędzony nad taką zabawą może stanowić formę „medytacji”, pomagającą oderwać się od codziennego stresu i skoncentrować się na przyjemności odkrywania. Co ciekawe, fani już chwalą się nowymi sposobami na zdejmowanie puchu lub „stylizacjami” maskotek z wykorzystaniem, przyjemnej w dotyku, tkaniny.

Unikatowe maskotki kryją w sobie wszystko, co uwielbiamy w sensoryce. Kojący element ASMR, pierwiastek zaskoczenia, który pojawia się wraz z odkryciem nowej postaci, rozszerzony schemat zabawy i zwariowane osobowości pluszowej zabawki sprawiły, że Fluffie Stuffiez już stały się hitem na wielu rynkach.

Fluffie Stuffiez to wyjątkowe połączenie odczuć sensorycznych i kreatywnej zabawy, które zapewnia godziny rozrywki i relaksu. Ta kolekcja to nie tylko pluszaki – to prawdziwa podróż po emocjach i kreatywności, będąca odpowiedzią na ukryte pragnienia konsumentów i radość, jaką przynosi nie tylko sam proces, lecz także odkrywanie i kolekcjonowanie nowych postaci. To bez wątpienia must-have dla wszystkich poszukiwaczy przyjemności, wrażeń sensorycznych i niezwykłych niespodzianek – zaznacza Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Grupa docelowa jest szeroka. Zabawki stworzone zostały z myślą o najmłodszych, ale idealnie sprawdzą się również w grupie kid adults, czyli osób, które dziecięcą radość noszą nadal w sobie – dodaje.  

Kolekcjonuj i odkrywaj

Nie zabrakło też elementu zaskoczenia. Wyskubywanie warstwy puchu, by odkryć nową postać, tworzy element niespodzianki i tajemnicy. Każda „rodzina” kryje jedną lub dwie różne postacie. Niektóre z nich są bardziej popularne, podczas gdy inne nie pojawiają się często, co czyni je szczególnie wyjątkowymi. Na specjalnej zawieszce znajdziemy cytat, który mówi o ich wyjątkowych osobowościach.

Fluffie Stuffiez dostępne są już na polskim rynku.

 

Materiał prasowy

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie