Podaruj swojemu dziecku zwycięskie zabawki—prezentownik z inspiracjami na Dzień Dziecka

Chcesz obdarowywać swoją pociechę tylko najlepszymi zabawkami?
Podaruj swojemu dziecku zwycięskie zabawki—prezentownik z inspiracjami na Dzień Dziecka
17.05.2023
Katarzyna Lemanowicz

Czytasz opinie na temat produktów dla dzieci i wierzysz, że rodzice nie mogą się mylić, co do ich walorów? Każdy przecież kieruje się dobrem swojego malucha. Dlatego, koniecznie sprawdź, jakich zwycięzców w Wielkim Teście Zabawek wyłonili rodzice i co sądzą na temat produktów, które otrzymali od Baby&Travel do wypróbowania ze swoimi kilkulatkami. Zainspiruj się i skompletuj prezent, który ucieszy Twoje dziecko w ważnym dla niego dniu, Dniu Dziecka.

Wielkie testowanie zabawek przez dzieci

Rodzice się zgłaszają, dzieci decydują. Taka była naczelna zasada Wielkiego Testu Zabawek, który odbył się w dniach 28 kwietnia - 12 maja. W teście konsumenckim zorganizowanym przez Baby&Travel, dystrybutora zabawek w Polsce, wzięło udział kilkadziesiąt rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat. Wybranych zostało 25 z nadesłanych zgłoszeń. Najmłodsi mieli tylko jedno zadanie — bawić się według własnego uznania i wyrazić swoją opinię na temat jednego produktu, który został im wysłany. Uczestnicy otrzymali do testowania zabawki międzynarodowych marek, tj. Eatsleepdoodle, Grimm’s, Kitpas, Koa Koa, Rex London czy Compac Toys. Dzieciaki są pomysłowe, więc wcale nie było wiadomo, czy instrukcja załączona do opakowania zostanie przeczytana, a zabawka wykorzystana zgodnie z jej przeznaczeniem? Organizatorowi zależało na kreatywności w tym aspekcie i szczerej opinii użytkowników. To przedsięwzięcie pokazało, że dzieci znalazły swoje własne sposoby na wykorzystanie zabawek i podeszły do tematu z wyobraźnią. Dzięki temu dystrybutor upewnił się, że przetestowane produkty są interesujące, zajmujące, a dzieci chciałyby do nich regularnie wracać. A które zabawki przypadły do gustu najmłodszym? Zobaczmy.

Walizeczka pełna zabawy

Cóż wspaniałego kryje w swoim wnętrzu ta kolorowa, zgrabna walizeczka od Rex London? Po otwarciu okazuje się, że jest to albo trwały, metalowy zestaw do parzenia herbaty, albo oryginalny, drewniany komplet małego doktora. Dwa zestawy w stylu retro, które zaangażują maluchy do zabawy tematycznej, nauczą współdziałania i rozwiną empatię. Pięknie zapakowane, pozwolą na utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju, a jako prezent będę wyglądać imponująco. Dzieciaki kochają bawić się w lekarza, a po wizycie uraczyć się własnoręcznie przygotowaną herbatką. Świetnie wykonane, z powodzeniem zastąpią plastikowe, tandetne odpowiedniki. Dzięki walizce są łatwiejsze do zabrania w podróż. Nic, tylko się bawić.

Edukacyjne zestawy STEM

Jakby tu przemycić naszej pociesze naukowe wątki w zabawie? A może niech samo coś zmajstruje i przy okazji się czegoś nauczy? Dokładnie takim tokiem myślenia poszli pomysłodawcy edukacyjnych zestawów STEM od Koa Koa. Dziecko musi samodzielnie złożyć „zabawkę”, która tak naprawdę jest narzędziem edukacyjnym. Okulary dają możliwość doświadczenia, jak widzą różne zwierzęta, a wykonanie dzwonka do drzwi uświadamia, że to nie tylko gadżet codziennego użytku, ale przede wszystkim własnoręcznie wykonany skomplikowany mechanizm. Dziecko krok po kroku poznaje naukowe pojęcia i zasady i w praktyczny sposób przyswaja wiedzę. Bez odpytywanki, bez klasówki, dzięki pracy własnych rąk wiedza po prostu sama przyjemnie wchodzi dzieciom do głów.

Opatentowane zabawki plażowe

Jeśli wszystkie piaskownice w pobliżu domu są Wasze, a na plaży Twoje dziecko może godzinami przesypywać złoty pył, to spodoba się Wam zestaw zabawek przeznaczonych do zabawy w piasku. Niemiecka marka zaprojektowała komplet plażowych akcesoriów, który zajmuje 3 razy mniej miejsca niż porównywalne zabawki na rynku. Ich kompaktowość została opatentowana przez producenta, a sam komplet zyskał miano małego na zewnątrz i bogatego w środku. Zestaw ma bowiem wszystko, czego potrzeba małemu kreatywnemu budowniczemu: składane wiaderko, sito, grabie, łopatkę, łyżkę i rożki do formowania piaskowych lodów. Jeśli chcecie pozbyć się problemu nieporęcznych, niemieszczących się w torbie czy walizce wiaderek i innych plażowych akcesoriów, kompaktowy Compac Toys, spisze się znakomicie. Samo składanie zestawu np. na czas jest doskonałą zabawą dla najmłodszych.

Zręczny powrót do przeszłości

Gra zręcznościowa w zbijanie puszek to propozycja od Rex London utrzymana w stylistyce retro. Dzieciaki na pewno chętnie ustawią się w kolejce do rzucania woreczkami do celu, a rodzice z rozrzewnieniem wspomną czasy własnego dzieciństwa. To genialna zabawa wymagająca celności, precyzji i skupienia. Zaangażować można każdego członka rodziny, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności. Zestaw brytyjskiej marki zawiera 10 puszek z nadrukami i 3 kolorowe bawełniane woreczki wypełnione fasolą. W zbijanie puszek z powodzeniem można się bawić zarówno w domu, jak i na dworze. To świetny pomysł na rodzinne spotkania, przyjęcia w ogrodzie, pikniki czy urodziny dzieci. Zdrowa rywalizacja na świeżym powietrzu jest zawsze w cenie i z pewnością jest w stanie konkurować z innymi, cyfrowymi rozrywkami, pożeraczami czasu.

Układanki dla małego inżyniera

Układanka dla dziecka niejedno ma imię. Wszystko zależy od tego, czy lubi układać według instrukcji, czy też działać według własnego pomysłu. Z myślą o amatorach jasno wytyczonego celu został zaprojektowany zestaw konstrukcyjny czołg od Rex London. Metalowy, solidny, zajmie dziecko i rodzica przez wiele godzin. Z kolei magnetyczna układanka z kolorowych, drewnianych elementów od Grimm’s to zaproszenie do zabawy otwartej, inspirowanej wyobraźnią malucha. Każdy z tych zestawów odpowiada na inne potrzeby dziecka, lecz łączy je jedno — pasja układania.

Malowanie nie tylko na papierze

Dzieci uwielbiają wyrażać siebie poprzez twórczość plastyczną. Najczęściej polega na malowaniu czy rysowaniu na kartce. Rodzic może jednak pokusić się o propozycje, którym nie można odmówić oryginalności. To kredki do wanny, lustra/szyby, a także zestaw tekstyliów do wielokrotnego kolorowania. Japońska marka Kitpas pomyślała o małych artystach, którzy chcą nimi być również podczas kąpieli. Bezpieczne dla skóry dziecka, wanny i środowiska przybory rysunkowe to rozwiązanie, które pomoże maluchom oswoić się z wodą, a przy okazji poćwiczyć rękę przed nauką pisania. Kitpas to także zestaw kredek, którymi można malować po wszystkich gładkich powierzchniach, takich jak lustro czy szyby. Dzieciaki uwielbiają zostawiać swoje rysunkowe autografy, a rodzice ucieszą się, że można je szybko i łatwo zmyć? Z kolei tekstylia do wielokrotnego kolorowania od Eatsleepdoodle (plecak i obrus) są stworzone dla maluchów, które chciałyby ozdabiać bez końca. Malunki bez problemu spierają się w pralce, dzięki temu kolorowanka staje się wielorazowa i nigdy się nie znudzi.

Dzieciaki uwielbiają się bawić, a zadaniem nas dorosłych jest im nie przeszkadzać w tym. Dostarczajmy tylko mądrych narzędzi do realizacji pasji maluchów i uważnie obserwujmy reakcje. Zapraszamy do zabawy!

 

Artykuł partnera

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Roksi (Ocena: 5) 25.05.2023 19:43
Świetne pomysły! Ja w tym roku dla synka wybrałam klocki alleblox, ale mam mam jeszcze do obdarowania dwie chrześniaczki!
odpowiedz
Maria (Ocena: 5) 22.05.2023 08:10
Świetny pomysł na praktyczne prezenty na Dzień Dziecka ! Na pewno skorzystam z inspiracji 😊
odpowiedz
Polecane dla Ciebie