To są najdziwniejsze imiona, nadawane dzieciom w Polsce

Mrówka, Sindi, Żyraf, Belzebub... Serio?!
To są najdziwniejsze imiona, nadawane dzieciom w Polsce
fot. istock.com
27.04.2023
Katarzyna Lemanowicz

Wybór imienia dla dziecka to naprawdę poważna sprawa. Można je później zgodnie z prawem zmienić, ale lepiej nie fundować potomkowi niepotrzebnych zmartwień. Są różne szkoły – jedni stawiają na tradycyjne imiona, które obecne są w polskiej kulturze od lat, inni chcą wyróżnić swoją pociechę czymś bardziej oryginalnym. Przepisy mówią o tym, że imię powinno wskazywać na płeć, nie odnosić się do wyrazów pospolitych ani nazw geograficznych i występować w polskiej formie. Jednak przepisy przepisami, a rodzice i tak robią swoje.

Najdziwniejsze IMIONA nadawane dzieciom w Polsce

Nie do końca wiadomo jak to możliwe, ale niektórym rodzicom udaje się przeforsować nawet najbardziej absurdalne pomysły. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak dziwne imiona każdego roku pojawiają się w ewidencjach urzędów stanu cywilnego. Dotarliśmy do listy najbardziej niekonwencjonalnych imion nadawanych dzieciom urodzonym w Warszawie.

Wciąż na topie, wśród imion żeńskich są: Julia, Maja, Zuzanna, Aleksandra, Natalia, Wiktoria, Zofia, Oliwia, Maria i Amelia. Wśród chłopców – Jakub, Jan, Mateusz, Bartek, Kacper, Michał, Szymon, Antoni, Filip i Piotr. Brzmią znajomo, prawda? W dalszej części prezentujemy takie, które nawet Wam się nie śniły.

Oryginalne imiona nadawane dziewczynkom:

Sindi, Safira, Paloma, Nawojka, Mrówka, Mercedes, Lotta, Leja, Kiara, Jeżyna, Jarzyna, Guantanamera, Inetta, Calineczka, Berenike, Amnezja, Eunika, Idalia, Jesica, Viorika.

Oryginalne imiona nadawane chłopcom:

Żyraf, Ziemomysł, Wolfgang, Toro, Torkill, Thorgal, Sylas, Tito, Symeon, Rodion, Odo, Noam, Nestor, Napoleon, Myszon, Mił, Lavente, Jano, Belzebub, Zoe.

W niektórych przypadkach wybór tak nietypowego imienia może być spowodowany pochodzeniem rodziców, ale w większości to raczej wybujała fantazja Polaków. Myślicie, że oryginalne imię to powód do dumy, czy raczej utrudnienie?

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie