Zakażą dziewczynkom mówić o okresie?!

Okazuje się, że nie tylko w Polsce źle się dzieje, jeśli chodzi o seksualność i dojrzewanie!
Zakażą dziewczynkom mówić o okresie?!
fot. istock.com
22.03.2023
Katarzyna Lemanowicz

Powstał projekt ustawy na Florydzie, który zakazuje dziewczętom poniżej 11 roku życia rozmawiania o miesiączkowaniu (wg amerykańskiego systemu szkolnictwa). Takie podejście jest wyjęte rodem ze średniowiecza.

Ustawa zakazująca dziewczynkom mówić o okresie

Chodzi o projekt ustawy zatytułowany House Bill 1069, który ma na celu konkretnie ograniczyć edukację seksualną w stanowych szkołach publicznych, a także zakazać dziewczętom omawiania ich miesiączki przed szóstą klasą, czyli przed ukończeniem 11 roku życia.

Jak się okazuje republikański przedstawiciel stanowy – Stan McClain przedstawił projekt ustawy i powiedział, że zawiera ona ograniczenia dotyczące rozmawiania przez dziewczęta o ich cyklach menstruacyjnych. Co więcej, House Bill 1069 zawiera instrukcje dotyczące zdrowia seksualnego, edukacji zdrowotnej, chorób przenoszonych drogą płciową i seksualności w klasach od 6 do 12 (wg amerykańskiego systemu szkolnictwa).

Ustawa jednocześnie miałaby nakazać pewne ograniczenia dla dziewczynek w klasach poniżej 6. Na pytanie, dotyczące tego, czy w ustawie będzie zakaz mówienia o cyklach miesiączkowych wśród dziewczynek w klasach poniżej 6. Stan McClain odpowiedział, że owszem będzie!

Oczywiście taka postawa jest sprzeczna ze wszystkim. Zdrowym rozsądkiem, radami lekarzy. Generalnie rozmowy na temat seksualności, dojrzewania powinny nie być tematem tabu. Należy rozmawiać z dziećmi, tak by były poinformowane i wiedziały czego się spodziewać.

Średni wiek, w którym dziewczęta rozpoczynają miesiączkowanie to 12 lat, ale zdarza się (i to wcale nie tak rzadko), że proces dojrzewania rozpoczyna się już w wieku 8 lat.

No cóż, wychodzi na to, że Polska nie jest jedynym krajem, w którym na „genialne” pomysły wpadają rządzący!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
iza (Ocena: 5) 26.03.2023 20:29
Stary dziad wiedzący co to jest okres Na stos z nim ,!!!
odpowiedz
Polecane dla Ciebie