Jak oduczyć dziecko smoczka? Ten tata wpadł na genialny pomysł!

To, czy pozwolić dziecku na korzystanie ze smoczka, czy nie to kwestia indywidualna każdego rodzica.
Jak oduczyć dziecko smoczka? Ten tata wpadł na genialny pomysł!
fot. Instagram @mrsjuliekemp
27.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Zwolenników "smoczków" jest równie dużo co ich przeciwników. Pamiętam jak dzisiaj, kiedy przed pierwszym porodem, zarzekałam się, że moje dziecko nie będzie korzystało ze smoczka. I pamiętam również to, kiedy poszłam z moją córką na kontrolną wizytę do szpitala, miała zaledwie kilka dni. Podczas badania płakała, a ja nie wiedziałam co zrobić. Lekarz widział moją dezorientację i smoczka, którego miałam w torbie, ale ja nie wiedziałam, czy mogę dać dziecku ten smoczek. Żeby choć trochę się uspokoiła. Bałam się, że lekarz skrytykuje moje metody wychowawcze. W końcu powiedział: "proszę dać dziecku smoczek, nie pochwalam, ale są takie sytuacje, kiedy jest to jedyna deska ratunku". Jego uśmiech podziałał na mnie tak kojąco i momentalnie wszystkie wyrzuty sumienia odeszły. 

Jak oduczyć dziecko smoczka?

Nasza przygoda ze smoczkiem trwała 2,5 roku i w końcu nadszedł moment, kiedy postanowiliśmy, oduczyć naszą córkę korzystania ze smoczka. Poszło gładko, zupełnie bezproblemowo. Ale wiem, że są dzieci, które tak chętnie nie chcą rozstać się ze smoczkiem. Co w takiej sytuacji zrobić? A na przykład skorzystać z pomysłu tego taty. Który w genialny sposób, oduczył swoją córkę korzystania ze smoczka. Trzeba przyznać, że kreatywność niektórych rodziców nas zaskakuje. 

Wideo, którym podzielił się ten tata ma mnóstwo pozytywnych komentarzy i polubień i w bardzo krótkim czasie stało się viralem. Nic dziwnego! 

Na filmie widać, jak dziewczynka, na oko około 2-3 lat, dumnie niesie swój ukochany smoczek i wraz z datą zakopuje go przy domu. Rodzicom chodziło o zasianie smoczka, tłumaczyli swojej córeczce, że na pewno coś pysznego z niego wyrośnie. Ale tylko wtedy, kiedy raz na zawsze się z nim rozstanie. 

Zdziwienie dziewczynki i szczęście, kiedy następnego dnia idzie sprawdzić, co takiego wyrosło z jej smoczka jest nie do opisania. Musicie to zobaczyć!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez J u l i e K e m p (@mrsjuliekemp)

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie