Dzieci kłamią na temat swojego wieku, żeby założyć konto w mediach społecznościowych

Tak wynika z najnowszych badań!
Dzieci kłamią na temat swojego wieku, żeby założyć konto w mediach społecznościowych
30.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Badanie przeprowadzono wśród młodzieży w wieku 11 do 17 lat, gdzie z całej grupy aż 24% przyznało, do błędnego podania wieku. Co więcej, okazuje się, że dzieci rejestrują się w mediach społecznościowych w coraz młodszym wieku.

Dzieci a media społecznościowe

Badanie, które miało na celu opracować nowe narzędzia i metodologię uzyskania prawdziwego obrazu odbioru reklam ukazało szokującą prawdę. Dodatkowo ważne jest, że skoro dzieci rejestrują się w mediach społecznościowych z fałszywym wiekiem, to firmy zajmujące się marketingiem powinny tak dopasowywać algorytmy by ich reklama była z dala od młodych ludzi. Ważny jest monitoring skuteczności działań i kierowania treści do odpowiedniej grupy wiekowej.

To bardzo ważny temat, bo poprzez błędne podawanie wieku, dzieci narażone są na wyświetlanie reklam z ograniczeniami wiekowymi niż osoby, które prawidłowo skonfigurowały swoje profile.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.12.2022 06:23
NAJNOWSZE badania pokazują,że dzieci zawyżają wiek w necie. Szok. Rodzice, strzeżcie się. Poważnie? Jestem już dorosła, pierwszy internet miałam jeszcze przed 12 rokiem życia i już podawałam fałszywy wiek jeśli nie mogłam wejść na jakąś stronę, normalnie odkryliście przed rodzicami wiedzę tajemną.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie