Ten chłopiec jest wyśmiewany, bo maluje paznokcie

Jak reaguje jego ojciec?
Ten chłopiec jest wyśmiewany, bo maluje paznokcie
14.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Ten viralowy film podbija serce! Przedstawia jak mężczyzna staje w obronie swoje synka, który był wyśmiewany.

Jest wyśmiewany, bo maluje paznokcie – jak reaguje jego ojciec?

Nie wiadomo, ile jeszcze musi minąć czy wydarzyć się nieprzyjemności, aby społeczeństwo zrozumiało, że każdy może robić to na co ma ochotę i to bez względu na płeć. Nigdzie nie jest zapisane, że pewne rzeczy, sytuacje, zachowania są dedykowane tylko chłopcom, czy tylko dziewczynkom.

6-letni Finley został wyśmiany przez rówieśników, że pewnego dnia przyszedł do szkoły z pomalowanymi na błękitny kolor paznokciami. Jego ojciec w najlepszy z możliwych sposobów okazał mu wsparcie i zrozumienie.

Film na TikToku, który obejrzało ponad milion osób, 34 letni Doug Weaver najpierw opowiada o incydencie. To co się wydarzyło w klasie małego Finley’a dowodzi, że normy płciowe i stereotypy nadal funkcjonują i są dużym problemem.

6 letni chłopiec w weekend postanowił pomalować sobie paznokcie, a kiedy wrócił ze szkoły w poniedziałek, powiedział tacie, że koledzy z klasy wyśmiewali się z niego i podkreślali, że lakier paznokci jest tylko dla dziewczyn. Finley zareagował świetnie, bo dogadał, że nie ma znaczenia płeć – jeśli chcesz coś zrobić, to zrób to.

Jak zareagował ojciec – Doug?

@dougweaverart Nothing is just for boys or just for girls, y’all! #masculinity #parenting #dadlife ♬ original sound - dougweaverart

Omówił całą sytuację z synem. Zapytał go jak zareagowali pozostali koledzy z klasy. Zapytał syna, ile dzieci jest w jego klasie i udowodnił, że tych kilka osób, które negatywnie wypowiadały się na temat pomalowanych paznokci to tak naprawdę mniejszość. Tata chłopca powiedział, że zawsze w życiu znajdzie się ktoś, kto będzie próbował usilnie zmienić, czy nakazywał zaadoptować się do panujących warunków. A tak naprawdę liczy się indywidualizm, podążanie za swoimi przekonaniami i tolerancja.

Wideo Douga wywołało debatę na temat akceptowania teoretycznych „odmienności”. A co ty sądzisz na ten temat? Jak zareagowałabyś w takiej sytuacji?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie