Czy warto mieć pojemnik na smoczek?

Utrzymanie higieny smoczka jest bardzo ważne, a pojemnik na smoczek wcale nie jest zbędnym gadżetem.
Czy warto mieć pojemnik na smoczek?
13.05.2022

Świeżo upieczeni rodzice przekonają się o tym już podczas pierwszego spaceru, gdyż maluch potrafi smok wypluć lub wyrzucić z wózka na piasek czy do kałuży. Brudnego smoczka nie wolno wkładać do buzi i właśnie w tej sytuacji warto sięgnąć po pojemnik na smoczek i wyjąć z niego ten zapasowy. Dowiedz się, jakie są rodzaje pojemników na smoczki i czym się różnią?

Jaki pojemnik na smoczek warto kupić?

Przede wszystkim wybrany gadżet powinien być bezpieczny dla dziecka, czyli bez ostrych krawędzi i małych fragmentów, które maluch może niechcący połknąć. Nawet jeśli zwykle pojemnik na smoczek trzymamy w torbie, to może on znaleźć się w rączkach dziecka, a najmłodsi poznają świat, biorąc właśnie wszystko do buzi. Dlatego opakowanie musi być wykonane z bezpiecznych materiałów, posiadających odpowiedni atest.

Ponieważ potrzeba ssania u niemowląt jest bardzo mocno rozwinięta, rodzice muszą pamiętać, że jeden smoczek zabrany ze sobą na spacer to zdecydowanie za mało. Zwłaszcza jeśli spadnie na piasek, a nie mamy możliwości, aby szybko go umyć. Rozdrażnione dziecko ciężej bez smoka uspokoić i dużo trudniej uśpić. Najczęściej smoczek wkładamy do buzi malucha właśnie w stresowych sytuacjach, dlatego warto mieć go zawsze przy sobie.

Pojemnik na smoczek pozwala na zachowanie jego higieny, zwłaszcza jeśli mamy ze sobą dwa smoczki. Znacznie lepiej umieścić ten zapasowy w dedykowanym opakowaniu niż chować go do kieszeni czy trzymać luzem w torbie. Po pierwsze niechcący może wypaść, a po drugie ani torba, ani kieszeń nie są najczystszymi miejscami. Ponieważ maluch powinien mieć więcej niż jeden smok, wybierajmy opakowanie, do którego zmieścimy więcej niż jeden egzemplarz. 

Czym różnią się pojemniki na smoczki?

Pojemniki na smoczki, niezależnie od producenta, pełnią tę samą funkcję, ale mogą się różnić, jeśli chodzi o kształt, wielkość, kolor czy wzór. Najważniejsze, aby wybrane modele nie miały ostrych krawędzi, którymi maluch mógłby się niechcący skaleczyć. Co do wielkości, to zdecydowanie polecane są opakowania, które zmieszczą dwa smoczki. Mnogość wzorów i kolorów sprawia z kolei, że możemy wszystkie akcesoria dobrać do dominującego koloru wyprawki czy po prostu postawić na opakowanie z ulubionym bajkowym bohaterem. Tutaj producenci prześcigają się, jeśli chodzi o pomysły. Pojemnik na smoczek może być ozdobiony kwiatowym wzorem, ale też inicjałami malucha czy jego imieniem. To szczególnie pomysłowe przy dwójce pociech, kiedy chcemy odróżnić ich rzeczy.

Niektóre modele mają też dodatkowe otwory, aby umożliwić swobodną cyrkulację powietrza, dzięki czemu można do nich włożyć świeżo opłukane smoki, bez ryzyka, że będą po wyjęciu nieprzyjemnie pachnieć.

Opakowania mają też różne zapięcia. Niektóre można przypiąć do materiału wózka czy toby klipsem, podobnie jak zapinamy spinkę na włosach, a inne są wyposażone w wygodny i mocny rzep. Jeśli nie wiemy, co sprawdzi się najlepiej, pamiętajmy, że pojemnik na smoczek nie jest dużym wydatkiem i można od razu zakupić kilka sztuk do testów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie