[Super NEW] Smoczek Curaprox BABY - zdrowa jama ustna od pierwszego dnia życia

Smoczek to pierwszy atrybut malucha, z którym styka się jego delikatna buzia.
[Super NEW] Smoczek Curaprox BABY - zdrowa jama ustna od pierwszego dnia życia
fot. istock.com
12.08.2021
Katarzyna Lemanowicz

Uspokaja i relaksuje nie tylko niemowlęta, ale również rodziców. Jeśli zostanie użyty tylko przez chwilę – nie ma problemu. Jednak stosowanie przez dłuższy okres zwykłego smoczka, który nie jest dostosowany do dziecięcych ust i szczęki, w konsekwencji może prowadzić do wad zgryzu oraz deformacji podniebienia.

[Super NEW] Smoczek Curaprox BABY

Marka Curaprox - producent najwyższej jakości artykułów do higieny jamy ustnej, przy współpracy z ekspertami stomatologii dziecięcej, opracowała specjalistyczny smoczek Curaprox Baby, który wspiera prawidłowy rozwój szczęki i podniebienia, ułatwia optymalny sposób oddychania, a przy tym jest wolny od toksyn i całkowicie nieszkodliwy dla małych pociech. W linii Baby znajdziemy również gryzaki i szczoteczki do zębów dla niemowląt, które działają w zgodzie z naturalnym rozwojem dziecka.

Dobór odpowiedniego smoczka jest niezwykle ważny. Te standardowe posiadają nadmiernie duże końcówki i wywierają zbyt duży nacisk na podniebienie. Zamiast ładnego, okrągłego kształtu, podniebienie staje się zbyt wklęsłe i wysokie, prowadząc do wad i deformacji szczęki.

Tylko 20% nieprawidłowości zgryzu jest uwarunkowana genetycznie. Cała reszta to wady nabyte – stwierdza ortodonta Dr Herbert Pick. Co więcej wady zgryzu wpływają również na oddychanie. Oddychanie przez nos jest naturalne i prawidłowe, jednak ssanie niewłaściwego smoczka powoduje, że dziecko zaczyna oddychać przez usta. To czyni je bardziej podatnym na infekcje, chrapanie, a nawet bezdech senny. Całkowicie inaczej działają smoczki od Curaprox, które są biofunkcjonalne, czyli zaprojektowane tak, aby pasowały do anatomii jamy ustnej niemowląt, nie niosą ze sobą negatywnych konsekwencji.

Curaprox - smoczki

Smoczki Curaprox BABY

Specjalny ortodontyczny kształt smoczka Curaprox BABY,  jest dostosowany do budowy jamy ustnej maluszka, dzięki czemu zapobiega deformacjom podniebienia. Swoją niespotykaną dotąd budowę zawdzięcza słynnemu szwajcarskiemu specjaliście z dziedziny ortodoncji – doktorowi medycyny, Herbertowi Pick’owi. Dzięki jego badaniom, smoczki z serii BABY posiadają:

  • idealnie dopasowany, płaski czubek – sprawiający, że w jamie ustnej nie powstaje próżnia i w ten sposób nie dopuszcza do wad zgryzu oraz sprzyja prawidłowemu oddychaniu – przez nos, a nie przez usta;
  • boczne skrzydełka – eliminujące ciśnienie powstające podczas ssania i uniemożliwiające powstanie odkształcenia się plastycznego podniebienia szczęki;
  • miękką silikonową powłokę – dopasowującą się do buzi dziecka i pozwalającą swobodnie połykać ślinę.

Smoczki Curaprox

Smoczki dostępne w kolorach: niebieskim, czerwonym i pomarańczowym oraz w następujących rozmiarach: rozmiar 0 – do 7 miesięcy, waga 3-7 kg; rozmiar 1 – do 7-18 miesięcy, waga 7-10 kg; rozmiar 2: 18-36 miesięcy, waga 10-14 kg.

Smoczek Curaprox

 

Gryzak Curaprox BABY

Biofunkcjonalność dotyczy także gryzaków Curaprox BABY, które dają Twojemu dziecku potrójną radość. Grzechotka pobudza zmysły poprzez małe, kolorowe piłeczki. Ciekawa faktura wspiera rozwój sensoryczny i motoryczny, zapewniając radosną zabawę. Gryzak służy jako zintegrowana treningowa szczoteczka do zębów, masująca dziąsła i łagodząca ból ząbkowania. Dla maluszka gryzak jest zabawką, przy tym jednak, że poprzez zabawę, dziecko przygotowuje się do szczotkowania zębów po raz pierwszy w życiu. Gryzaki dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: jasnoniebieskiej, różowej i turkusowej. Daj dziecku ulubiony kolor i zobacz, jak instynktownie się w nie wgryza.

Gryzak Curaprox

Szczoteczka Curaprox BABY

Gdy pojawią się pierwsze ząbki, przychodzi czas na ich szczotkowanie. Biofunkcjonalna szczoteczka Curaprox BABY zamieni tę czynność w prawdziwą zabawę. Bez bólu i bez łez. Delikatne włosie szczoteczki o średnicy zaledwie 0,1 mm nie rani delikatnych dziąseł dziecka, a gumowana główka zapobiega przed urazami. 4260 opatentowanych włókien CUREN, zapewni dziecku skuteczną eliminację płytki nazębnej. Z początkiem mycia ząbków, szczoteczka podlega dużemu zużyciu i nie jest zbyt przydatna do faktycznego mycia, gdyż już po kilku pierwszych próbach, włosie zostaje powyginane. Z tego powodu stworzono podwójne opakowanie: jedna szczotka służy do zabawy i eksperymentowania, a druga przeznaczona jest dla rodziców, aby prawidłowo umyć zęby maluszka.

Szczoteczka Curaprox

Wszystkie produkty z linii Curaprox BABY są wolne od toksycznych chemikaliów i nie zawierają niszczących zdrowia dziecka substancji: bisfenolu A (BPA), ftalanów ani barwników azowych.

  • Smoczek Curaprox BABY: 66 zł/szt.
  • Gryzak Curaprox BABY: 85,50 zł/szt.
  • Szczoteczka Curaprox Baby: 22,50 zł/szt.

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: www.curaprox.pl/shop

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie