>

Beztroska zabawa przynosi mnóstwo korzyści w emocjonalnym rozwoju maluchów - to pewne!

Zestawy LEGO® DUPLO® są najlepszą zabawką, dzięki której maluchy mogą zacząć robić wielkie rzeczy.
Beztroska zabawa przynosi mnóstwo korzyści w emocjonalnym rozwoju maluchów - to pewne!
22.03.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie są korzyści beztroskiej zabawy;
  • jak wszechstronny rozwój wpływa na kształtowanie potencjału dziecka;
  • jak zabawa LEGO DUPLO wpływa na rozwój dziecka.

Wszechstronny rozwój we wczesnym dzieciństwie odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu prawdziwego potencjału dziecka. W holistycznym podejściu podkreśla się znaczenie kompleksowego rozwoju malucha, który obejmuje podstawowe umiejętności społeczno-emocjonalne, motoryczne, poznawcze i zdolności twórcze.

LEGO DUPLO - Baw się, pokazuj i opowiadaj

Budując z klocków LEGO DUPLO, dzieci rozwijają umiejętności komunikacji z rodzicami i rówieśnikami poprzez wyjaśnianie, co chcą zbudować, a także mówienie jak im w tym pomóc. Wspólna zabawa pomaga doskonalić umiejętności społeczne i zdolność odczuwania empatii, co z kolei sprawia, że ich relacje się zacieśniają.

Rozwijanie inteligencji emocjonalnej podczas zabawy

Klocki LEGO DUPLO pomagają dzieciom kształtować kluczowe umiejętności emocjonalne i zachowania, takie jak pewność siebie, zdolność wyrażania siebie i radzenia sobie z wyzwaniami. W zabawie mogą wcielać się w kogokolwiek lub cokolwiek sobie tylko wyobrażą i w ten sposób wyrażać swoje emocje i zwiększać samoświadomość.

Kreatywność przenosi góry

Zabawa klockami LEGO DUPLO to doskonały punkt startowy w rozwoju kreatywności, która jest niezwykle przydatna nie tylko w dzieciństwie, ale także w dorosłym życiu. Najmłodsi mogą zbudować co tylko chcą, nie ma dobrych czy złych pomysłów. To po prostu świat nieskończonych możliwości! Wybierz zestaw klocków zgodnie z zainteresowaniami twojego dziecka i zobacz, co zbuduje i jakie historie wymyśli.

Kreatywność dziecka

Zdolny i świadomy budowniczy

Poprzez zabawę konstrukcyjną klockami dziecko rozwija ważne umiejętności motoryczne. Można powiedzieć, że nabywanie ich to czysta zabawa! Czynności takie jak, składanie, grupowanie i łączenie ze sobą elementów LEGO DUPLO, pomagają maluchom rozwijać koordynację ręka-oko. Co więcej, nawet te najmniejsze brzdące mogą się teraz stać ekspertami w rozwiązywaniu problemów konstrukcyjnych i znajdować logiczne rozwiązania.

LEGO DUPLO Helikopter strażacki i radiowóz (10957)

Zawsze gotowy do walki z pożarami, ratowania i pomagania innym! Helikopter strażacki i samochód policyjny są idealne do odgrywania scenek, opowiadania pełnych akcji historii oraz doskonalenia umiejętności społecznych i emocjonalnych. Pojazdy są łatwe do złożenia i ozdobione po obu stronach. W zestawie są też specjalne karty, na których można układać klocki!

LEGO DUPLO - wóz strażacki

LEGO DUPLO Jednorożec (10953)

To uwielbiane przez dzieci magiczne stworzenie jest teraz w nowym opakowaniu prezentowym! Zestaw zawiera jednorożca, dwie gwiazdki, tęczę i dwa wagoniki. Znajdziesz również tam karty, które pomogą dzieciom ustawić odpowiednio klocki. Ten uroczy zestaw oferuje nie tylko wspaniałą zabawę, ale jest także doskonałym narzędziem do nauki kolorów i kształtów!

LEGO DUPLO - jednorożec

LEGO DUPLO Pociąg ze zwierzątkami (10955)

Wszystkie maluchy uwielbiają budowanie i przebudowywanie uroczych zwierzątek oraz zabawę wagonikami na kółkach. Do zestawu dołączone są karty edukacyjne z obrazkami modeli naturalnej wielkości. To sprawia, że budowanie jest jeszcze łatwiejsze! Podczas odgrywania ról ze słoniem, tygrysem, pandą i żyrafą dzieci rozwijają zdolności motoryczne. Dotknij szyi żyrafy – ona się kołysze!

Lego DUPLO - pociąg ze zwierzątkami

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie