Jak ćwiczyć w domu z małym dzieckiem?

Kilka prostych sposobów.
Jak ćwiczyć w domu z małym dzieckiem?
fot. istock.com
29.12.2020
Dominika Stanisławska

Twoje dziecko jest energiczne i hałaśliwe? Siedzenie całymi dniami z małym dzieckiem w domu może być męczące. Szukanie sposobów na rozładowanie jego energii przy jednoczesnym przestrzeganiu nakazu pozostania w domu okazuje się naprawdę trudne dla rodziców. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby pomóc dzieciom pozostać aktywnymi i spalić całą ich energię w domu, bez względu na to, ile masz miejsca. Oto kilka rodzajów aktywności i ćwiczeń, które pokochają dzieci i dorośli.
Zobacz więcej: 3 sposoby na poprawę koordynacji dziecka

3 sposoby na ćwiczenia w domu z małym dzieckiem

#1 Impreza taneczna

Od wprowadzenia ograniczeń kanały na YouTube pękają w szwach od filmów z aktywnościami. Można znaleźć różnego rodzaju zajęcia taneczne jak zumba, jazz, a nawet balet. Twój maluch lubi tańczyć? Wykorzystaj to. Odsuń meble na bok, aby zrobić miejsce dla ciebie i dziecka. Możesz równie dobrze włączyć ulubione piosenki dziecka i wraz z nim tracić energię przy tańcu. Taniec przez godzinę lub dwie szybko zmęczy malucha, a ty będziesz mieć ciszę i spokój na resztę dnia. Poza tym, ćwiczenia ruchowe rozwijają koordynację dziecka, co przyniesie korzyści w przyszłości. Do tego ty również na tym zyskujesz - spalasz kalorie. Siedzenie w domu nie tylko źle wpływa na figurę, ale również na kręgosłup.
Do tego ty spalasz kalorie. Siedzenie w domu nie tylko źle wpływa na figurę, ale również na kręgosłup.
fot. istock.com

#2 Zajęcia jogi

To kolejna aktywność, którą można wykonywać z dzieckiem. Jest męcząca, ale sprawia wiele przyjemności. Zanim wykonasz cały cykl jogi ze swoim maluchem, zacznij od rozpoczęcia nauki jednej pozycji dziennie. Nauka pozycji jogi (asanów), jest nie tylko zabawą dla Twojego dziecka, ale także przyniesie mu korzyści fizyczne i wyciszenie. Proste asany możesz wykonywać naprzemiennie i uczyć swoje dziecko koordynacji ruchowej. W Internecie można znaleźć kilka kanałów, które zostały stworzone dla rodziców i dzieci. Wspólnie można się relaksować i odkrywać inny wymiar świadomości.
Zobacz więcej: FONOHOLIZM - lepiej zapobiegać niż leczyć!

#3 Domowy tor przeszkód

Przygotuj domowy tor przeszkód. Jest to bardzo łatwe. Wystarczy poustawiać odpowiednio meble, aby dziecko mogło poskakać po kanapie, przeczołgać się pod krzesłami oraz wykonać jakieś specjalne zadania związane z ruchem np.: w rytm muzyki. Do tego można wrzucać różne rzeczy do pudełka, robić pajacyki i obroty. Dziecko na pewno będzie zachwycone.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.01.2021 08:00
Kupiłam swoim bąblom grę Siódme Poty, jej zasady polegają na tym, że trzeba wykonywać proste ćwiczenia, także w taki sposób zachęcam dzieci do aktywności fizycznej. Pomysł się sprawdził. Całą rodziną walczymy o puzzel z pucharem.:)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie