Jeśli twoje dziecko urodziło się w marcu, jest wyjątkowe. Nauka nie ma co do tego żadnych wątpliwości

Maluje się przed nim naprawdę świetlana przyszłość.
Jeśli twoje dziecko urodziło się w marcu, jest wyjątkowe. Nauka nie ma co do tego żadnych wątpliwości
Fot. iStock
24.03.2020
Katarzyna Lemanowicz

Marzec to wspaniały czas w roku na to, by zostać mamą. Natura budzi się do życia po długiej i szarej zimie, wszystko kwitnie i się zieleni, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Nic, tylko wychodzić z nowo narodzoną pociechą na długie spacery na słońcu i świeżym powietrzu. 

Zobacz również: Jaki kolor oczu będzie miało Twoje dziecko? Możesz to szybko sprawdzić!

Marzec to wyjątkowy miesiąc na to, żeby zostać matką także z punktu widzenia nauki. Szereg badań nie pozostawia wątpliwości - dzieci urodzone w tym miesiącu w wielu aspektach życia są zdecydowanie ponadprzeciętne. Jakie są niezwykłe cechy marcowych dzieci i czego możesz spodziewać się po swoim dziecku w przyszłości? 

Cechy dzieci urodzonych w marcu

#1 Mają szansę na karierę zawodową 

Badania wykazują, że dzieci urodzone w marcu stanowią wysoki odsetek wśród prezesów i szefów różnych firm – zdecydowanie wyższy, niż w przypadku dzieci urodzonych w pozostałych miesiącach. W ramach jednego z badań przeprowadzonych na grupie 375 dyrektorów firm okazało się, że aż 12,5 proc. z nich urodziło się właśnie w marcu. 

Wpływ miesiąca urodzenia dziecka na jego rozwój

fot. istock.com

#2 Nie muszą martwić się problemami ze wzrokiem 

Badanie na ponad 300 tys. kadetach ze szkół wojskowych wykazało, że osoby urodzone w miesiącach wiosennych, a więc także w marcu, mogą pochwalić się wyjątkowo dobrym wzrokiem. Najwięcej przypadków krótkowzroczności zarejestrowano u osób urodzonych w miesiącach letnich. Jeśli chodzi o osoby urodzone w marcu, było ich zdecydowanie mniej.  

#3 Są urodzonymi optymistami 

Dzieci urodzone w marcu mają bardzo pozytywne podejście do życia i potrafią znaleźć powód do radości w każdej sytuacji. Podobnie jest w przypadku dzieci urodzonych w kolejnych wiosennych miesiącach, a więc w kwietniu i w maju. Potwierdza to badanie z 2014 roku. Wynika z niego, że marcowe dzieci to urodzeni optymiści. 

#4 Nie muszą martwić się astmą  

Marzec to jeden z najgorszych miesięcy dla wszystkich alergików. Właśnie w tym czasie zaczyna pylić wiele drzew, powodując u osób z alergiami katar sienny, a nierzadko także zapalenie spojówek. Na szczęście dzieci urodzonych w marcu rzadko kiedy to dotyczy. Według badania z 2015 roku marcowe dzieci są obarczone mniejszym ryzykiem zachorowania na astmę w związku z tym, że już od momentu urodzenia nabierają odporności na pyłki i roztocza. 

#5 Ich znak zodiaku to Ryby albo Baran 

Te dwa znaki zodiaku są znane przede wszystkim ze swojej determinacji oraz pasji. Ryby wprawdzie mają tendencję do bujania w obłokach, ale są za to bardzo optymistyczne i mają wesołe usposobienie. Z kolei Barany są waleczne i odważne, nie brakuje im też uporu, aby zawsze bronić swojego zdania. 

Zobacz również: O tych aspektach macierzyństwa się nie mówi. Nikt nie przygotowuje młodych mam na tych 8 rzeczy

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie