5 powodów, dla których warto chodzić z dzieckiem do kina

Dla dziecka wizyta w kinie to ogromne przeżycie.
5 powodów, dla których warto chodzić z dzieckiem do kina
fot. istock.com
10.02.2020
Katarzyna Lemanowicz

Bez wątpienia taki seans różni się od oglądania filmów, bajek, czy spektakli oglądanych w telewizji.

Dlaczego więc warto chodzić z dzieckiem do kina?

#1 Radość i uśmiech dziecka

Może to banalny argument, ale tak, zgadza się wizyta w kinie całą rodziną to niesamowite, pełne pozytywnych wrażeń przeżycie. Oglądanie bajki na dużym ekranie, wspólne spędzanie czasu to wspaniała atrakcja. A jeśli do tego dodamy fakt, że dziecko zobaczy bajkę, której nigdy wcześniej nie widziało… To już pełnia szczęścia.

Warto chodzić z dzieckiem do kinafot. istock.com

#2 Budowanie relacji, więzów rodzinnych

Wyjście do kina to świetna okazja do wzmocnienia więzi rodzinnych. Najlepiej taki wypad zorganizować całą rodziną – tak by dziecko kojarzyło wyjście nie tylko z rozrywką ale z przebywaniem z rodzicami i rodzeństwem. Zaufaj nam, za kilka/kilkanaście lat twoje dziecko będzie wspominać czas spędzony razem. Budowanie więzi – relacji daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa i uczucia, że ten mały człowiek jest najważniejszą istotą dla rodziców. Warto dbać o to uczucie od najmłodszych lat.

#3 Obcowanie ze sztuką

Kino, teatr dla najmłodszych to oczywiście rodzaj sztuki. Wzbudzanie w dziecku – od najmłodszych lat – potrzeby kontaktu z kulturą jest szalenie ważne. Dlaczego? Po pierwsze zaszczepisz w dziecku miłość do piękna i estetyki. Po drugie nauczysz dziecko zrozumienia do przeróżnych form wyrażania emocji, rozumienia sztuki. Nie bagatelizuj bajek dla dzieci, wiele z nich niesie za sobą piękne przesłanie i uczy dziecka postrzegania świata, reagowania na krzywdę oraz radzenia sobie z własnymi słabościami, przezwyciężania ich i sięgania po własne marzenia.

Zobacz również: OSCARY 2020: Kto zdobył najważniejsze nagrody filmowe?

#4 Wszystko to co najlepsze

I nie chodzi tylko o to, że ekran w kinie jest dużo większy od tego telewizyjnego, czy to, że dziecko dostanie popcorn, żelki lub słodkie napoje. Dla dziecka, wyjście do kina jest czymś w rodzaju święta, sytuacją niecodzienną i szalenie przyjemną. Kochany rodzicu, nie mierz dziecka swoją miarą. Dla ciebie wizyta w kinie jest czymś normalnym, czymś zupełnie naturalnym, czymś co jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Dla dziecka to niezapomniane przeżycie, a przede wszystkim wydarzenie dające dziecku poczucie więzi z tobą.

#5 Zabawa i nauka

Wypad do kina to swojego rodzaju forma edukacji. Po pierwsze taka wizyta wymaga dostosowania się do konkretnych zasad. Zachowywanie się we właściwy sposób: zajmowanie wyznaczonego miejsca, przestrzeganie ciszy to dla nas oczywistości ale dla dziecka to nauka zachowań i przestrzeganie wymogów społecznych. Dodatkowo warto pamiętać, że sztuka nie tylko bawi, ale też uczy, daje wiedzę o otaczającym nas świecie.

Na co warto wybrać się do kina z dzieckiem?

Przede wszystkim dostosuj wybraną bajkę/film do wieku dziecka. Po drugie pozwól dziecku dokonać wyboru. Weź pod uwagę emocjonalność dziecka i to, czy przypadkiem aktualnie nie ma aktualnie jakiś „strachów”. I to co najważniejsze… Podczas wyprawy bawcie się świetnie. Zobacz poniżej wybrane przez nas produkcje, które warto zobaczyć wraz z dzieckiem.

Gang zwierzaków

Te rozpieszczone zwierzaki to prawdziwe słodziaki! Gdy władzę w mieście przejmą roboty, ich odwaga zostanie wystawiona na wielką próbę. Przyzwyczajona do luksusów ferajna, będzie musiała połączyć siły w walce o swoje domy, a przy okazji o swoich kochanych opiekunów.

Nasze miejsce na ziemi

8 lat pogoni za marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury. Hołd złożony niezwykłemu bogactwu otaczającej nas przyrody, którą musimy nauczyć się rozumieć zanim będzie naprawdę za późno. Nieocenione źródło wiedzy o otaczającym nas świecie, który okazuje się znacznie bardziej niezwykły niż nam się wydaje.

Doktor Dolittle

To opowieść o jednym z najsłynniejszych postaci światowej literatury. Pełna przygód nowa, filmowa wersja opowieść o człowieku (w tej roli Robert Downey Jr.), który potrafi rozmawiać ze zwierzętami.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie