„Nikt nie wierzy, że moje dzieci to bliźniaki. Mają różny kolor skóry”

Kobieta często spotyka się też z zarzutami, że wcale nie jest biologiczną matką dzieci.
„Nikt nie wierzy, że moje dzieci to bliźniaki. Mają różny kolor skóry”
Fot. [email protected] News 247
03.07.2019
Katarzyna Lemanowicz

Kamsi i Kachi to jedna z najbardziej wyjątkowych par bliźniąt na całym świecie. Różnią się od siebie nie tylko płcią, ale także... kolorem skóry. 3-letni Kamsi urodził się czarny, a jego siostra – biała. 

Zobacz również: „Kumulacja piękna”. Córki odziedziczyły po rodzicach wszystko, co najlepsze

Mama nietypowych bliźniąt to 38-letnia Judith Nwokocha pochodząca z Kanady. Kobieta przez 8 lat próbowała zajść w ciążę, jednak bezskutecznie. Pomogło dopiero zapłodnienie metodą in vitro. Na jednym z USG okazało się, że Judith urodzi bliźniaki. Ale później sytuacja zaczęła się komplikować. Lekarze podejrzewali, że dzieci urodzą się z zespołem Downa.  

W siódmy tygodniu ciąży Kachi była o wiele mniej rozwinięta, niż jej brat, była bardzo mała, przestała rosnąć. Pamiętam, że lekarze mówili mi, że może nie przeżyć. Jestem bardzo wdzięczna, że tak się nie stało 

- wspomina matka bliźniąt w rozmowie z mediami. 

Niesamowite narodziny bliźniąt

Kiedy dzieci wreszcie przyszły na świat, Judith przeżyła prawdziwy szok gdy okazało się, że jedno z jej dzieci jest białe. 

Byłam w szoku. Myślałam, że dali mi cudze dziecko, nie wierzyłam, że jest moje. Nigdy nawet nie przeszło mi przez myśl, że mogę urodzić albinosa. Ani w mojej rodzinie, ani w rodzinie mojego męża nie ma takich przypadków. 

Kachi zdiagnozowano OCA 2, czyli albinizm oczno-skórny, chorobę genetyczną, która sprawia, że organizm nie produkuje odpowiedniej ilości melaniny, co wpływa na kolor oczu, skóry i włosów. Dziewczynka cierpi na nadwrażliwość skóry i oczu, ale poza tym jest okazem zdrowia.  

Cieszyłam się, że była idealna – oboje byli zdrowi i okazało się, że niepotrzebnie się stresowałam. Poza kolorem skóry Kachi wygląda zupełnie jak ja 

- tak moment narodzin dzieci wspomina ich matka. Dodaje też, że do dziś, gdy pokazuje się z bliźniakami w przestrzeni publicznej, ich widok wywołuje niemałe zdumienie. 

Większość ludzi nie wierzy, że to bliźniaki, dziwi ich też ich struktura włosów. Ktoś kiedyś spytał mnie: “Gdzie są jej [Kachi, przyp. red.] rodzice?”. Widzę wyraz szoku na ich twarzach gdy odpowiadam, że to ja jestem jej mamą. Ale nigdy nie spotkałam się z żadną nagatywną reakcją. Wszyscy mówią, że moja córka jest piękna. 

Zobaczcie, jak wyglądają Kamsi i Kachi, różnokolorowe bliźniaki. Widzicie między nimi podobieństwo? 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie