Jak dbać o włosy dziecka?

Chcesz, żeby twoja córka zawsze miała piękne włosy ale nie wiesz jak o nie zadbać? Przekonaj się, co robić, a czego nie robić, by włosy dziecka rosły piękne i zdrowe!
Jak dbać o włosy dziecka?
fot. istock.com
08.10.2020
Katarzyna Lemanowicz

Włosy sprawiają problem wielu kobietom. Co jednak, jeśli rzecz dotyczy ich córek? Jak zadbać o włosy dziewczynek, by rosły piękne i zdrowe? Przedstawiamy Wam kilka sprawdzonych porad, dzięki którym włosy Waszych pociech nie będą się plątać, kołtunić i łamać, lecz będą mocne i zdrowe!

Jak dbać o włosy dziecka?

Pielęgnacja włosów dziecka - jak dobrać szampon?

Niekoniecznie najtańszy z drogerii i niekoniecznie ten, który ma na etykiecie narysowaną małą dziewczynkę. Żeby dobrać odpowiedni szampon, trzeba się natrudzić, bo to nie lada wyzwanie. Nie każdy szampon do włosów suchych rzeczywiście dla nich jest. Musicie eksperymentować i czytać składy. Jaki skład jest najlepszy? Oczywiście ten najprostszy. Dobrze by było, gdybyś wyszukała szamponu z oliwką - ułatwi rozczesywanie i sprawi, że włosy będą jedwabiście gładkie i miłe w dotyku.

Linia szamponów dedykowana przede wszystkim dzieciom to strzał w dziesiątkę, a te Herbal Care kids zachwycają!

Herbal Kids

fot. Materiały prasowe Herbal Care Kids

Pielęgnacja włosów dziecka - jaką wybrać szczotkę?

Czym czeszesz córce włosy? Najczęściej mamy używają do rozczesywania włosów tego, co akurat jest pod ręką. Jest to kompletnie beznadziejnym pomysłem, bo to, co akurat jest pod ręką, zazwyczaj wcale nie jest najlepsze. Tak naprawdę tylko szczotka z włosia naturalnego zdaje egzamin na wszystkich włosach - nie szarpie, nie wyrywa, nie podrażnia. Idealne będą szczotki Tangle Teezer, a te Mini Wet Detangler są świetne dla splątanych, dziecięcych włosów!

Szczotki do włosów Tangle Teezer

fot. Materiały prasowe Tangle Teezer - Mini Wet Detangler

Pielęgnacja włosów dziecka - czy odżywka jest konieczna?

Nawet jeśli uważasz, że córka ma czas na chemię na skórze, to spokojnie możesz wybrać odżywkę o maksymalnie naturalnym składzie. Bardzo istotne jest używanie odżywki szczególnie w przypadku włosów, które się puszą, elektryzują i są trudne w rozczesywaniu. Nie musisz katować dziecka podczas kąpieli i kazać czekać aż odżywka się wchłonie. Możesz stosować odżywkę w sprayu, która w zamyśle ma po prostu pomóc w rozczesywaniu. Nie stosuj jednak odżywki codziennie. Powinna ona być używana maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Zobacz więcej: Super to buy... czyli nowości kosmetyczne, na które warto zwrócić uwagę

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie