Stracił syna i przypomina rodzicom, co jest najważniejsze!

To powinien przeczytać każdy rodzic!
Stracił syna i przypomina rodzicom, co jest najważniejsze!
facebook.com
24.03.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z artykułu dowiesz się:

  • co jest najważniejsze w relacji rodzic - dziecko;
  • jak poradzić sobie po stracie dziecka.

Strata dziecka to niewyobrażalny ból, często pojawiają się pytania bez odpowiedzi i zwątpienie. Są rodzice, którzy radząc sobie z cierpieniem, dzielą się swoimi refleksjami i przemyśleniami. Tak też zrobił Richard Pringle. Jego synek zmarł w wyniku wylewu krwi do mózgu. Miał zaledwie 3-latka. Mężczyzna ma jeszcze dwójkę dzieci i próbuje poskładać swój świat na nowo.  Stworzył listę rzeczy, których nauczył się po śmierci dziecka. Listą się podzielił w sieci i bez wątpienia każdy z nas powinien sobie wziąć ją do serca.

Co jest najważniejsze w relacji rodzic - dziecko?

#1 Nie można całować za dużo i kochać za bardzo.

#2 Zawsze masz czas. Przestań robić to, co robisz i się pobaw, nawet przez chwilę. Nic nie jest tak ważne, by nie mogło poczekać.

#3 Rób zdjęcia i kręć filmiki, jak najwięcej się da. Pewnego dnia to może być wszystko, co ci zostanie.

#4 Zamiast kupować, po prostu bądź. Myślisz, że rzeczy materialne się liczą? Nie. Liczy się to, co robisz. Skacz po kałużach, chodź na spacery. Pływaj w morzu, buduj fortece, świetnie się baw. One tylko tego chcą. Nie mogę sobie przypomnieć, co kupowaliśmy Hughiemu, ale pamiętam te wspólne chwile.

#5 Śpiewaj. Śpiewajcie razem. Moim najwspanialszym wspomnieniem jest, gdy Hughie siedzi u mnie na barana albo obok w samochodzie i razem śpiewamy ulubione piosenki. Muzyka może nieść wspomnienia.

#6 Ciesz się prostymi rzeczami. Wspólny czas wieczorem, układanie do snu i czytanie bajek. Wspólne posiłki. Leniwe niedziele. Doceniaj najprostsze momenty. To jest coś, za czym tęsknię najbardziej. Nie pozwól, by takie chwile mijały niezauważone.

#7 Zawsze całuj najbliższych na pożegnanie. A jeśli zapomniałeś - wróć, by ich ucałować. Nigdy nie możesz być pewny, czy to nie twoja ostatnia szansa.

Zobacz więcej: Czy warto odkładać macierzyństwo na później?

#8 Spraw, by nudne rzeczy były fajne. Wycieczki do sklepu, podróże samochodem, droga do sklepu. Bądźcie zwariowani, szaleni, śmiejcie się i cieszcie swoja obecnością. Obowiązki będą nudne, jeśli ty sam będziesz je tak traktował. Życie jest zbyt krótkie, żeby nie bawić się dobrze.

#9 Prowadź pamiętnik. Zapisuj wszystko, co robią twojej dzieci to, co rozświetla twoje życie. Śmieszne rzeczy, które mówią, urocze rzeczy, które robią. My zaczęliśmy to robić dopiero po stracie Hughiego. Chcemy zachować w pamięci wszystko. Teraz robimy to dla Hettie i Hennie. Te zapisane wspomnienia zostaną z tobą na zawsze i kiedy będziesz starszy, zajrzysz do nich i docenisz każdy moment.

#10 Jeśli masz swoje dzieci przy sobie, możesz je całować. Mówić im dobranoc. Jeść z nimi śniadania. Odprowadzać je do szkoły. Patrzeć, jak idą na studia. Jak biorą ślub. Zostałeś pobłogosławiony. Nigdy, przenigdy, o tym nie zapominaj.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie