Współżycie rodziców po urodzeniu dziecka

Gdy stajesz się rodzicem, romantyczne, namiętne noce z partnerem stają się tak rzadkie, jak zaćmienie księżyca.
Współżycie rodziców po urodzeniu dziecka
fot. istock.com
03.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z artykułu dowiesz się:

  • jak zadbać o intymne relacje z partnerem po urodzeniu dziecka;
  • jak tak naprawdę wygląda życie seksualne rodziców po urodzeniu dziecka.

Twoje życie zupełnie się zmienia po urodzeniu dziecka. Szczególnie zmienia się życie intymne, ponieważ teraz już nie można uprawiać seksu, gdy tylko macie ochotę. Dziecko dominuje w waszym domu, poza tym pojawia się wiele nowych obowiązków, a wraz z nimi stres i zmęczenie. Wiele mam przyznaje, że rodzicielstwo w porównaniu z oczekiwaniami wygląda zupełnie inaczej. Romantyczne, namiętne noce są teraz taką rzadkością jak zaćmienie księżyca.

Oczekiwania dotyczące życia seksualnego rodziców

W brytyjskiej ankiecie w ramach kampanii „Oczekiwania vs. Rzeczywistość” wzięło udział 2000 przyszłych rodziców i 2000 obecnych rodziców. Wyniki potwierdzają, że to, co myślą rodzice o współżyciu po urodzeniu dziecka, daleko mija się z rzeczywistością. Jakie są oczekiwania rodziców? 92% par oczekuje, że nadal będzie kochać swojego partnera/swoją partnerkę po tym, jak zostaną rodzicami. 61% oczekuje dobrego, szczęśliwego życia. Przyszli rodzice oczekują, że po narodzinach dziecka, będą uprawiać seks trzy razy w tygodniu.

Zobacz więcej: Jak tak naprawdę wygląda seks młodych rodziców?

Intymność
fot. istock.com

Rzeczywistość życia intymnego rodziców

Gdy już jesteś rodzicem, rzeczywistość nie wygląda już tak kolorowo. Wyniki z ankiety mówią same za siebie: 1 na 5 par nie uprawia seksu, 31% par nie żyje już w miłości, ponad połowa rodziców twierdzi, że nie wysypia się w nocy, 18% par opuściło swoich partnerów, 12% par przyznaje, że śpi wspólnie z dziećmi częściej niż 3 razy w tygodniu, 19% rodziców twierdzi, że cierpi na bezsenne noce, częściej niż 3 razy w tygodniu, z powodu płaczącego dziecka, 56% par stara się znaleźć opiekunkę do dzieci na tę wyjątkową noc, 24% rodziców nie jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego.

Zobacz więcej: Mąż brzydzi się mnie po porodzie... - list czytelniczki

Pojawienie się dziecka w rodzinie może osłabić relacje między partnerami, dlatego warto, aby obie strony dbały kontakt emocjonalny i fizyczny ze swoją drugą połówką.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.04.2021 21:38
Niestety jako kobieta przyznaję rację.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2021 00:43
wina tkwi po stronie kobiet, instynkt macierzyński zaspokojony i reszta się nie liczy, stąd tyle rozwodów w młodych małżeństwach, a to takie proste, wystarczy przytulić męża tak jak kiedyś z tą samą częstotliwością, bądź kobieto wieczną narzeczoną a wszystkie twoje problemy znikną i twojego męża i razem doczekacie szczęśliwej starości, ciągle przytuleni...
odpowiedz
Polecane dla Ciebie