Ile włożyć do koperty na Pierwszą Komunię?

Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami i pojawia się dylemat, ile pieniędzy wypada dać dziecku w kopercie, gdy jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.
Ile włożyć do koperty na Pierwszą Komunię?
fot. istock.com
12.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy moment w życiu dziecka, a także jego bliskich. Choć przebieg i cel uroczystości niezmienny jest od lat, komunie są współcześnie celebrowane niczym wesele. Piękne stroje, fryzjer i kosmetyczka, spotkanie dla kilkudziesięciu osób w eleganckiej restauracji, kosztowne prezenty lub koperta.

Ile włożyć do koperty na Pierwszą Komunię?

No własne, ale ile pieniędzy dać dziecku? Jaki jest "komunijny standard"? Rodzice chrzestni w kopertę wkładają 500-1000 zł, a ciocie i wujkowie dają około 200-500 zł, tak deklarują krewni na forach internetowych. Choć 38% ankietowanych uważa kwotę do 500 zł za odpowiednią na tego typu okazje, to już 35% szacuje budżet na kwotę dwukrotnie większą. Wiele także zależy od standardu finansowego rodziny i oczywiście twoich możliwości finansowych.

Pierwsza Komunia

fot. istock.com

Nie chodzi przecież o to, by się zapożyczyć, by dać określoną kwotę. Jeśli ostatecznie decydujesz się na pieniądze, warto rozważyć założenie konta oszczędnościowego dla dziecka, na które wpłacisz "prezent". Możesz także rozważyć voucher do wybranego przez ciebie sklepu np. ze sprzętem sportowym, lub elektronicznym. W ten sposób dziecko będzie mogło wybrać sobie kilka drobniejszych prezentów.

Jednak zanim włożysz pieniądze do koperty, porozmawiaj z rodzicami dziecka. Niektórzy rodzice nadal preferują, by dziecko zostało obdarowane prezentem, gdyż uważają, że to nie czas na gotówkę. Poza tym pieniądze nie są pamiątką. Sama pewnie dobrze pamiętasz, od kogo dostałaś zegarek lub rower. Warto, jeśli decydujesz się na pieniądze mimo to pomyśleć o jakimś drobiazgu z dedykacją np. o książce.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.04.2021 11:25
Nie daje koperty tylko lot do leszczyńskiego aerotunelu i tort ze słodyczami, który sama zrobię z lizaków, batonów, cukierków itd.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie