To jest 10 najpopularniejszych IMION dla dziewczynek

Wybór imienia dla pociechy to poważna decyzja. Jeśli nie wiesz jeszcze jakie imię wybrać skorzystaj z naszych podpowiedzi.
To jest 10 najpopularniejszych IMION dla dziewczynek
fot. istock.com
08.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Nie dość, że musi podobać się obojgu rodzicom, to trzeba uważać, aby w przyszłości dziecko nie miało nam tego za złe lub – co gorsza – nie stało się pośmiewiskiem dla otoczenia.

Jeżeli oczekujesz właśnie narodzin córeczki i nadal nie zdecydowałaś się, jak ją nazwać, mamy dla ciebie listę 10 najpopularniejszych żeńskich imion oraz informacje, co tak naprawdę każde z nich oznacza.

Lista 10 najpopularniejszych imion żeńskich

Julia – imię pochodzenia rzymskiego. Symbolizuje osobę pełną majestatu i wdzięku. Julie są zazwyczaj nieśmiałe, skryte i uczuciowe; przywiązują ogromną wagę do przyjaźni.

Zobacz więcej: Chcesz nadać dziecku ponadczasowe imię? Zobacz listę tych najciekawszych.

Lena – oznacza osobę upartą i ambitną, która dąży do wyznaczonych sobie celów. Jest pracowita, sumienna, ma wyjątkowy zmysł estetyczny i kocha wszystko, co piękne.

Maja – jest pracowita i sumienna, można na niej polegać w każdej sytuacji. Nie ma problemów z asertywnością i szybko podejmuje decyzje.

Zuzanna – imię wywodzi się z języka egipskiego i oznacza „kwiat wodnej lilii”. Zuzie są zazwyczaj bardzo subtelne i dziewczęce, cechuje je niezwykła empatia. Uwielbiają zajmować się domem i bliskimi.

Natalia – imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis, „dzień narodzin”. Natalie są stanowcze i pewne siebie, trudno przekonać je do swoich racji. Cechuje je upór i skłonność do popadania w melancholię.

Mama i córka

fot. istock.com

Zofia – imię pochodzenia greckiego, od słowa sophia (mądrość). Zosie są pracowite i uczciwe, często stawia się je za wzór innym. Dobrze sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych. Są silne i delikatne równocześnie.

Alicja – imię prawdopodobnie pochodzi od greckiego słowa aletheia – prawda. Alicje są szczere i mają wyśmienite poczucie humoru. Szybko nawiązują kontakty z ludźmi, doskonale sprawdzają się w zawodzie nauczyciela lub artysty.

Maria – imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mariam (napawać radością). Marysie mają dość trudny charakter, są choleryczkami, które mają w sobie niesamowite pokłady uczuć. Porażki sprawiają im przykrość, ale nie powstrzymują od dalszego działania.

Zobacz więcej: Jak postawić na swoim przy wyborze imienia?

Hanna – imię pochodzenia hebrajskiego, które tłumaczy się jako „pełna wdzięku, łaski”. Hanie są na ogół czarujące, szybko zjednują sobie ludzi. Uwielbiają gotować i opiekować się domem. Potrafią działać pod presją czasu. Przeszkody pokonują szybko i skutecznie.

Aleksandra – symbolizuje osobę, która ma skłonność do wplątywania się w trudne sytuacje. Pragnie być niezależna i lubi przygody. Znajomi ją uwielbiają, ponieważ dzięki niej nigdy nie jest nudno.

A wy jak chciałybyście nazwać swoją córkę? Dajcie nam koniecznie znać.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.06.2020 13:42
Ja mam Lilianę i Kornelię ❤️
odpowiedz
Polecane dla Ciebie