To jest 10 najpopularniejszych IMION dla chłopców

Poznaj znaczenie najbardziej popularnych imion męskich
To jest 10 najpopularniejszych IMION dla chłopców
fot. istock.com
09.06.2020
Katarzyna Lemanowicz

Wybór imienia dla pociechy to poważna decyzja. Jeśli nie wiesz jeszcze jakie imię wybrać skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Lista 10 najpopularniejszych imion męskich

Jakub – imię pochodzenia aramejskiego, które znaczy „niech Bóg ochrania”. Jakub jest zazwyczaj bardzo przebojowy, pewny siebie i ciekawy świata. Czasem za bardzo narzuca swoje zdanie, potrafi być nawet wścibski. Jego wszechstronność sprzyja osiąganiu sukcesów.

Jan – imię pochodzenia hebrajskiego („Bóg jest łaskaw”). Cechy, które charakteryzują Jana, to bystrość umysłu i zaradność. Lubi towarzystwo ludzi, ale miewa chwile, w których woli być zupełnie sam. Ma niezwykłą umiejętność zjednywania sobie ludzi. Świetnie sprawdza się w zawodzie nauczyciela.

Mateusz – imię, znaczące po hebrajsku „dar od Jahwe”. Mateusz jest tajemniczy i bardzo dobrze zna swoją wartość. Jest ambitny, w pracy lubi brać na siebie dużą odpowiedzialność, przez co niejednokrotnie czuje się zestresowany.

Zobacz więcej: Chcesz nadać dziecku ponadczasowe imię? Zobacz listę tych najciekawszych.

Bartosz – jest bardzo energiczny i zdeterminowany. Zawsze mierzy wysoko. Lubi brać na siebie trudne obowiązki, często niewykonalne dla innych. Podchodzi do życia zadaniowo.

Kacper – imię pochodzące z języka perskiego („stróż, wspaniały”). Kacper nie jest domatorem, uwielbia chodzić na przyjęcia, imprezy i koncerty. Jest bardzo wesoły i towarzyski. Ujmuje otoczenie swoim inteligentnym poczuciem humoru.

Jakie imię dla chłopca wybrać?

fot. istock.com

Szymon – imię pochodzenia biblijnego („Jahwe wysłuchał”). Szymon wyznaje zasadę, że reguły są po to, aby je łamać. Nie lubi podporządkowywać się innym, jest wyzwolony i nade wszystko ceni sobie wolność. Potrafi być bardzo oddany jakiejś sprawie, a upór pomaga mu osiągać zamierzone cele.

Michał – lubi skupiać się na własnych potrzebach. Jest osobą przebojową, która zawsze zdobywa to, czego chce. Ma analityczny umysł, potrafi mieć silne i niezmienne opinie. Jest inteligentny i cechuje się dobrym zdrowiem.

Antoni – do życia podchodzi bardzo emocjonalnie, jest typem wrażliwca. Zmaga się ze swoją nieśmiałością. Jest ostrożny, szczególnie w miłości. Miewa problemy z okazywaniem uczuć.

Adam – w języku sumeryjskim imię to oznaczało „mój ojciec”, w hebrajskim – „człowiek zbudowany z czerwonej gliny”. Adam to osoba skryta, kierująca się rozumem. Jest niezależny i ma silną psychikę. Jest urodzonym liderem, lubi rywalizację. Potrafi być bardzo krytyczny wobec innych.

Wojciech - imię mające swoje korzenie w językach słowiańskich; oznacza: „radosny wojownik”. Wojciech to człowiek prosty i wiedzący czego chce. Nie marnuje czasu na niepotrzebne refleksje, tylko sprawnie dąży do celu. Jest pamiętliwy, a w miłości potrafi być dominujący.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie