Za chwilę wyprzedzi Zosię i Maję. To imię dla dziewczynki zyskuje niezwykłą popularność

Jakie imię dla dziewczynki wybrać? Zadanie nie jest proste, ponieważ istnieje wiele naprawdę pięknie brzmiących propozycji. Czym więc się kierować? Własnymi upodobaniami, rodzinną tradycją lub… modą. Warto też wziąć pod uwagę nieco bardziej oryginalne opcje, które dopiero zyskują popularność.
Od kilku lat czołówka polskich imion dla dziewczynek niewiele się zmienia. W 2023 roku w TOP5 znalazły się Zofia, Zuzanna, Laura, Hanna i Maja. W 2024 roku królowały te same propozycje, tyle tylko, że w nieco innej kolejności na podium.
Jeśli jednak nie chcesz kierować się popularnymi opcjami i zależy ci na nieco większej oryginalności, weź pod rozwagę Rozalię. To pięknie brzmiące imię z roku na rok zyskuje coraz więcej uznania, ale wciąż jest jeszcze nieoczywistym wyborem. W 2023 roku nadano je 1103 razy, a w 2024 roku 1487. Ponad 300 dziewczynkom nadano to imię w ciągu roku.
Etymologia imienia Rozalia nie jest do końca jasna. Niemniej uważa się, że może ono pochodzić od łacińskiego słowa „rosa” (róża) lub jego połączenia z „lilium” (lilia). Nie wyklucza się też, że może wywodzić się od germańskich imion dwuczłonowych, zaczynających się właśnie od Roz.
Jakie są Rozalie? Kobiety noszące to imię chcą podbić świat. I zazwyczaj im się to udaje, bowiem mowa o pionierkach i indywidualistkach. Poza tym nie boją się działać i gdy tylko mogą, od razu przechodzą do czynów. To one potrafią organizować czas nie tylko sobie, ale i innym. Ponadto Rozalie cechuje duża empatia i troskliwość. Dziewczyny o tym imieniu cenią sobie przede wszystkim miłość, przyjaźń i rodzinę. Lubią dbać nie tylko o bliskich, ale i porządek. Spokój i harmonia mają dla nich duże znaczenie.
Jak można mówić zdrobniale na Rozalię? Rozi, Rozalka, Rośka, Rozka czy Rosunia. Z kolei życzenia imieninowe złóż jej 27 stycznia, 7 lutego, 4 września lub 4 października.