To prawdziwa gratka dla fanów Harrego Pottera!

Nowy zestaw LEGO Harry Potter Bank Gringotta to prawdziwa dawka magicznych przygód!
To prawdziwa gratka dla fanów Harrego Pottera!
10.08.2023
Katarzyna Lemanowicz
Grupa LEGO® we współpracy z Warner Bros. Discovery Global Consumer Products zapowiedziały nadejście nowego zestawu z serii LEGO Harry Potter™ - Bank Gringotta™. W dniu premiery, 4 września, w warszawskim sklepie LEGO w Westfield Arkadia będzie można spotkać trzech projektantów zestawu: Justina Ramsdena, Petera Kjærgaarda i George'a Gilliatta.

LEGO Harry Potter Bank Gringotta - poznaj nowość

W bogatym portfolio marki LEGO obecnych jest już kilka idealnie odwzorowanych, kultowych lokacji znanych z serii przygód Harry'ego Pottera. Nie inaczej jest z magicznym Bankiem Gringotta, który składa się z 4803 elementów i w najdrobniejszych szczegółach oddaje wnętrza banku, m.in.: główną salę bankową oraz podziemny skarbiec wraz z kolejką górniczą. Ponadto zestaw zawiera 13 minifigurek wzorowanych na postaciach z filmu, w tym: Harry'ego Pottera™, Rona Weasleya™, Bellatrix Lestrange™, Hermiony Granger™, Rubeusa Hagrida™, śmierciożercy™, Bogroda, Gryfka, Ricberta, dwóch goblinów i dwóch strażników.
Przy projektowaniu zestawu uwzględniono również smoka spiżobrzucha ukraińskiego, którego można umieścić na szczycie budynku, aby odzwierciedlić scenę z filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Nowy zestaw jest również kompatybilny z zestawem LEGO Harry Potter Ulica Pokątna™ (75978).
Zestaw LEGO Harry Potter Bank Gringotta będzie dostępny od 1 września dla członków programu LEGO VIP i od 4 września dla wszystkich w sklepach LEGO i na stronie www.LEGO.com/Gringotts w cenie 1999,99 zł.

Projektanci LEGO odwiedzą Warszawę

Grupa LEGO przygotowała dla fanów klocków wyjątkowe wydarzenie – w dniu premiery, 4 września, w godzinach 17.00-19.00 w warszawskim sklepie LEGO w Westfield Arkadia będzie można spotkać projektantów LEGO: Justina Ramsdena, Petera Kjærgaarda i George'a Gilliatta, którzy współtworzyli zestaw Banku Gringotta. Miłośnicy klocków oraz Harrego Pottera będą mieli okazję porozmawiać z nimi, dopytać o kulisy tworzenia zestawów z serii LEGO Harry Potter oraz zdobyć pamiątkowe autografy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie