Prezent dla roczniaka? Te propozycje będą strzałem w 10!

Zbliżają się pierwsze urodziny dziecka?
Prezent dla roczniaka? Te propozycje będą strzałem w 10!
26.09.2022
Katarzyna Lemanowicz

A może bez specjalnej okazji chce się je obdarować zabawką adekwatną do jego wieku? Prezent dla rocznika może wydawać się trudnym wyzwaniem, ponieważ wchodzi w grę jego bezpieczeństwo oraz możliwości intelektualne i fizyczne. Ale jeśli chce się wywołać uśmiech na jego twarzy i wesprzeć w rozwoju, zaproponowane poniżej podarki będą właściwe.

Jaki prezent wybrać dla roczniaka?

Oto kilka propozycji, dzięki którym ma się pewność trafionej zabawki.

Rowerek biegowy, strzałem w dziesiątkę

Każdy maluch kocha aktywność, czy to dziewczynka, czy chłopczyk, dlatego to świetny prezent dla roczniaka. Bieganie, skakanie, pełzanie i wspinanie się pociechy nie jednego opiekuna przyprawia o szybsze tętno. Dlaczego nie podarować dziecku rowerek biegowy, dostosowany do jego możliwości fizycznych? Rowerek biegowy to świetny trening dla dziecka przed pierwszy rowerem, który już nie będzie stanowił dla niego, aż tak dużego wyzwania. Głównymi zaletami to wsparcie w rozwoju:

 • motoryki dużej,
 • równowagi,
 • intelektualnego, związanego głównie z oceną szybkości, odległości i terenu
 • samodzielności i pewności siebie.

Rozwój tych cech przyda się każdemu dziecku już na starcie. Spacer z maluchem stanie się jeszcze lepszą atrakcją dla niego oraz miłym, radosnym spędzeniem czasu. Rodzicom na pewno sprawi radość obserwowanie radości i rozwoju pociechy. Kolejna propozycja dotyczy uniwersalnej zabawki, jaką są klocki. Chodzi o niezwykłe klocki LEGO.

Każde dziecko uwielbia zabawy klockami, dlatego LEGO to idealny prezent

Klocki dla roczniaka? Oczywiście. Jednak muszą one spełniać kryterium wiekowe. Przeglądając bogatą ofertę klocków LEGO, warto zastanowić się oprócz wieku dziecka nad tym, czy mają być one dedykowane dla dziewczynki, czy chłopca. Dlaczego warto obdarować dziecko klockami LEGO? Wiele powstało już zestawień opisujących zalety zabawy tymi klockami, zwłaszcza rozwój:

 • kreatywności i wyobraźni,
 • koordynacji wzrokowo- ruchowej,
 • poznawanie kształtów, kolorów, 
 • emocjonalny oraz społeczny podczas zabawy z innymi.

Klocki LEGO są bardzo atrakcyjne dla dzieci oraz dorosłych. Są trwałe, wytrzymałe i odporne. Często przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Sama zabawa nimi może trwać długie godziny. Szukając prezentu dla dziewczynki, warto poznać serię LEGO friends. Czym ona się charakteryzuje? 

LEGO Friends w odpowiedzi na potrzeby dziewczynek 

Seria ta charakteryzuje się różnymi zestawami klocków wraz z figurkami głównych bohaterek. Komplety przedstawiają różne obszary działalności człowieka, na czym bazuje cała zabawa. Budowanie historii dla wybranej figurki na podstawie jej zestawu może dziecko dosłownie pochłonąć. W kompletach znajdują się elementy:

 1. domu i ogródku wraz z figurką,
 2. do budowy i przebudowy miasta,
 3. kawiarnie, cukiernie, hotele,
 4. zwierzęta domowe, konie,
 5. supermarket i wiele innych.

Jak widać, wybór jest przeogromny. Najwyższej jakości wykonanie, atrakcyjna kolorystyka i piękne elementy przyrody, to tylko wstęp do świetnej zabawy dla dziecka. 

Klocki LEGO, niekończący się świat zabawy 

Oprócz popularnej serii LEGO Friends firma ta dokłada wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby zabawy każdego dziecka już od niemowlęctwa. W tym celu tworzy najróżniejsze zestawy, które pięknie wyglądają i sprawiają, że dziecko spędza czas na zabawie i nauce równocześnie. Inna seria LEGO Duplo powstała również z myślą o najmłodszych dzieciach. Warto przejrzeć proponowane zestawy dla roczniaka. 

Wybór prezentu dla roczniaka nie powinien już nastręczać trudności. Rowerek biegowy albo klocki LEGO dedykowane dla najmłodszych z pewnością spełnią swe zadanie radości i edukacji.

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Edyta (Ocena: 5) 26.09.2022 11:57
Też ostatnio miałam zagwozdkę co kupić mojemu chrześniakowi na roczek. Oprócz ubranek skusiłam się na zakup rowerka 2w1 z Toyz. Jak tylko go rozpakowaliśmy to się nim zainteresował, a po chwili już nim śmigał po podwórku ;)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie