Wózki spacerowe – od kiedy dziecko do spacerówki?

Dzięki wózkom spacerowym przemieszczanie się z małym dzieckiem staje się dużo prostsze i o wiele bardziej komfortowe dla rodziców.
Wózki spacerowe – od kiedy dziecko do spacerówki?
02.03.2022
Katarzyna Lemanowicz

Producenci spacerówek prześcigają się w tworzeniu lekkich, nowoczesnych i funkcjonalnych wózków spacerowych, które są wygodne i komfortowe w użytkowaniu zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów. Lekkie i małe po złożeniu spacerówki możemy przewozić samochodem, a później samodzielnie i bezproblemowo rozłożyć. Wózki spacerowe umożliwiają dziecku eksplorację otoczenia, a rodzicom bardziej aktywną interakcję z dzieckiem. Więcej w artykule!

Wózek spacerówka dla dziecka

Wózek spacerowy umożliwia dziecku wygodne przemieszczanie się w pozycji siedzącej lub siedząco-leżącej. We wózku spacerowym możemy ustawić siedzisko przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu możemy dostosować układ siedziska w zależności od indywidualnych preferencji dziecka i opiekuna. Siedzisko ustawione tyłem do kierunku jazdy umożliwia lepszą interakcję z dzieckiem i możemy mieć je „na oku”, z kolei siedzisko ustawione przodem do kierunku jazdy daje dziecku lepszą możliwość podziwiania widoków, co przydaje się np. podczas wizyty w zoo. Wózki spacerowe wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów będą doskonale sprawdzać się każdego dnia nim dziecko nauczy się samodzielnie chodzić. Zwrotne koła wózków spacerowych zapewnią dużą mobilność w przestrzeni miejskiej, a świetne możliwości amortyzacyjne wózków terenowych (biegowych) umożliwią komfort nawet na nierównej i naturalnej nawierzchni podczas spacerów na łonie natury.

Kiedy dziecko do spacerówki?

Przychodzi taki moment w rozwoju dziecka, kiedy może już się przesiąść z wózka z gondolą do wózka spacerowego. Dziecko może korzystać z wózka spacerowego odkąd opanuje sztukę samodzielnego siedzenia. Zwykle następuje to między 6, a 7 miesiącem życia. Prawidłowy rozwój dziecka obejmuje zainteresowanie otoczeniem i chęć coraz większej jego eksploracji. Dlatego jeśli dziecko siada już samodzielnie i zaczyna się wiercić, to oznacza, ze głęboki wózek z gondolą już się wysłużył i trzeba pomyśleć o spacerówce. Kolejnym powodem, dla którego konieczna jest zmiana wózka w pewnym momencie, to fakt, że dziecko wciąż rośnie i wózek z gondolą po prostu w końcu i tak stałby się za mały. Zatem jeśli nie zdecydowaliśmy się na zakup wózka 2w1 lub 3w1, to powinniśmy nastawić się na zakup wózka spacerowego.

Lekkie spacerówki małe po złożeniu

Przed zakupem spacerówki warto przeanalizować swój styl życia i potrzeby, jakie generuje, by jak najlepiej dopasować spacerówkę. Jeśli przewidujemy częste spacery po nierównej nawierzchni, to powinniśmy zdecydować się na spacerówkę z większymi kołami dobrze amortyzującymi nierówności nawierzchni. Piankowe koła nowoczesnych spacerówek zapewniają świetną amortyzację. Dla biegaczy i miłośników aktywności fizycznej z dzieckiem w wózku dostępne są nawet wózki biegowe. To wygodne spacerówki z dużymi kołami, które świetnie sprawdzą się na nierównym terenie. Małe spacerówki po złożeniu będą idealne dla osób, które często przemieszczają się samochodem i muszą mieć możliwość wygodnego złożenia wózka, by umieścić go w bagażniku samochodu. Przed zakupem trzeba to uwzględnić i zdecydować się na lżejszą i łatwą do złożenia spacerówkę, która bez problemu zmieści się w naszym samochodzie.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Centrum Fotelików

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
Sonia 😃 (Ocena: 5) 03.08.2022 16:12
Ja tylko wczoraj urodziłam synka i na spacery go zabierać nie będę. ☺️
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 10.07.2022 09:08
Jńdkjsjsjjjikkidiskiuslsoeoijnnjkkkjsjsjsjskskkiikkkkiioiiosososkskksmsmskskknjbnmjjkkmkkklmmmlpplkkmlooolpepelepeeoeekeekeleeeke
zobacz odpowiedzi (1)
Ola (Ocena: 5) 08.07.2022 12:53
Ja chodziłam z Anią na spacer kiedy miała 4 miesięcy. 👍
odpowiedz
Adrianna (Ocena: 5) 10.04.2022 12:02
My przesiedliśmy się do spacerówki jak synek miał 6 miesięcy. Siadał już w gondoli samodzielnie dlatego był czas na zmianę. Mimo, że jeszcze cały czas się mieścił. A spacerówkę mamy z zestawu 2 w 1 Riko Nano Pro i jest rewelacyjna. Koła na każdy teren, można montować przodem i tyłem, składa się szybko i mieści do bagażnika bez problemu. Dziecko ma dużo miejsca, oparcie naprawdę wysokie.
odpowiedz
beata (Ocena: 5) 08.03.2022 09:51
Ja dopiero jestem na etapie rozglądania się za spacerówką. Ostatnio widziałam dość fajną z caretero. Jest lekka, łatwo się ją składa, bo testowałam i nie zajmuje po złożeniu dużo miejsca. A na takiej właśnie mi zależy, bo bagażnik nie jest dużych rozmiarów.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie