Pomysły na wirtualne przyjęcie urodzinowe

Twoje dziecko będzie zachwycone!
Pomysły na wirtualne przyjęcie urodzinowe
fot. istock.com
22.01.2021
Dominika Stanisławska

Mimo trudnej sytuacji wielu rodziców nie chce zasmucać dzieci i odwoływać ich imprez urodzinowych. Koronawirus to nie powód, aby wywieszać białą flagę i się poddawać. Dzięki technologii jesteśmy w stanie zorganizować coś więcej niż tylko film z rodziną w dniu urodzin i tort. Oto kilka pomysłów na przyjęcie urodzinowe, które można zorganizować w domu wraz z przyjaciółmi dziecka.
Zobacz więcej: Świętuj karnawał w swoim stylu

Pomysły na przyjęcie urodzinowe online

#1 Zorganizuj imprezę tematyczną

Dobrze dobrany motyw przyjęcia tematycznego może zdziałać cuda. Temat może pasować do tego, co lubi większość uczestników. Pomysły są nieograniczone – od przyjęcia z superbohaterami po dzikie zwierzęta. Kostiumy mogą być zachętą dla dziecka. Każdy uczestnik może przygotować maskę samodzielnie, kostium również. Protip: można użyć maseczek jednorazowych do rysowania na nich ulubionych postaci lub tworzenia kawałka twarzy ulubionego bohatera lub zwierzaka.
Protip: można użyć maseczek jednorazowych do rysowania na nich ulubionych postaci lub tworzenia kawałka twarzy ulubionego bohatera lub zwierzaka.
fot. istock.com

#2 Impreza typu Escape room

Escape roomy od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, bo to naprawdę niesamowita przygoda. Wspólne rozwiązywanie zagadek uczy współpracy i pozwala pracować pod presją czasu. Chociaż na razie escape room jest nieosiągalny w wersji live to jak najbardziej można zrobić escape room w wersji online. Wystarczy znaleźć zagadkę, która będzie na tyle trudna, że będzie wymagała współpracy nawet przed ekranem.

#3 Gry grupowe online

Może się wydawać, że wspólne granie to nic ciekawego, ale istnieje mnóstwo wirtualnych możliwości rozgrywki. Wiele z nich obejmuje funkcje czatu tylko dla zaproszonych gości, dzięki czemu dziecko może priorytetowo traktować spotkania towarzyskie, a nie tylko trzymanie się harmonogramu imprezy. Prawda jest taka, że porywająca rywalizacja może być świetną zabawą samą w sobie.
Zobacz więcej: Twoje dzieci zawsze się kłócą, gdy tylko znikniesz im z pola widzenia?

#4 Impreza handmade

Każdy rodzaj sztuki, zdobień i innego rzemiosła nadaje się, jako zajęcie na przyjęcie urodzinowe niezależnie od wieku twojego dziecka. Praktyczne działania twórcze nie tylko będą rozwijać kreatywnie każdą jednostkę, ale też spowodują, że dzieci będą rozmawiać między sobą o preferowanym stylu tworzenia i wyglądzie dzieła, które niebawem powstanie. Aby rozpocząć imprezę, można wcześniej każdemu zaproszonemu wysłać pudełko z niezbędnymi gadżetami do stworzenia.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie