6 imion, które gwarantują sukces i sławę

Mamy na to konkretne dowody.
6 imion, które gwarantują sukces i sławę
Fot. Unsplash
14.02.2020
Katarzyna Lemanowicz

Zastanawiając się nad imieniem dla potomstwa, coraz rzadziej sprawdzamy jego znaczenie. O wiele bardziej liczy się aktualna moda i nasze skojarzenia. W większości nie wierzymy w to, że dane osobowe mogą mieć bezpośredni wpływ na osobowość i dalsze losy dziecka.

Zobacz również: Imiona, które nie przetrwały próby czasu. Dekadę temu nie miały sobie równych

A może jednak coś w tym jest? W związku z kolejną galą rozdania Oscarów, autorzy serwisu „What Are The Odds” postanowili sprawdzić, co łączy dotychczasowych laureatów tych oraz innych showbiznesowych nagród.

Wpływ imion na karierę

Okazuje się, że bardzo często jest to właśnie imię. Chociaż w większości są przedstawicielami krajów anglosaskich, mogą być inspiracją także dla polskich rodziców.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Daniel Radcliffe (@daniel9340)

Na liście znalazło się kilka propozycji, które sprawdzą się także wtedy, gdy doceniamy tradycyjne brzmienie. Międzynarodowa kariera wcale nie wymaga „światowego” imienia. Niektóre z nich występują w takiej samej formie, a inne wystarczy przetłumaczyć.

#1 Daniel

Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Daniel Craig, Daniel Radcliffe czy Daniel Day-Lewis. Wyjątkowo uniwersalne imię, które sprawdzi się pod każdą szerokością geograficzną i podobno gwarantuje sukces.

#2 Katarzyna

Znamy wiele utalentowanych Katarzyn, a kiedy weźmiemy pod uwagę także angielską wersję tego imienia - jest ich jeszcze więcej. Catherine Zeta-Jones czy Katherine Heigl to gwiazdy największego formatu.

Zobacz również: Staromodne imiona, które już nie są powodem do wstydu. Rodzice je pokochali!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Emma Stone (@emmastone)

#3 Adam

Fani „Gwiezdnych Wojen” czy nominowanej do Oscara „Historii małżeńskiej” doskonale znają Adama Drivera. Jest też Adam Sandler czy gwiazda muzyki popularnej - Adam Levine.

#4 Emma

Być może nie jest to najbardziej tradycyjne polskie imię, ale z roku na rok zajmuje coraz wyższe miejsca w rankingu. Ono także może być przepustką do kariery, o czym najlepiej świadczy sława Emmy Stone oraz Watson.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mark Zuckerberg (@zuck)

#5 Marek

W krajach anglojęzycznych to po prostu Mark. Wielu właścicieli tego imienia osiągnęło spektakularny sukces i są rozpoznawalni na całym świecie. Mark Rufflo, Mark Hamill czy Mark Zuckerberg to tylko kilka przykładów.

#6 Michał

Imię występujące niemal w każdym języku i o wyjątkowym znaczeniu. Kto nie zna Michaela Fassbendera, Michaela J. Foxa, Michaela Jacksona czy Michaela Phelpsa? To nie może być kwestia przypadku - przekonują autorzy zestawienia.

Może warto spróbować?

Zobacz również: Za kilka lat co drugie dziecko w klasie będzie miało tak na imię. Hity rocznika 2020

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie