6-latka wyrzuciła prezent do śmieci. Dostała nauczkę, którą zapamięta na zawsze

Jej mama została okrzyknięta bohaterką Internetu.
6-latka wyrzuciła prezent do śmieci. Dostała nauczkę, którą zapamięta na zawsze
Fot. Unsplash
02.09.2019

Wiele dzisiejszych dzieci żyje w dobrobycie i niczego im nie brakuje. Dostają od rodziców wymarzone zabawki nawet bez okazji, przez co zdarza się, że zupełnie tego nie doceniają, a nawet zaczynają wybrzydzać. Niektórzy rodzice nie reagują na takie fochy, przez co ich dzieci dorastają w przekonaniu, że wszystko im się należy 

Zobacz również: Chłopiec zajął 3 miejsca siedzące i nie chciał nikomu ustąpić. Wtedy spotkała go kara

Ale Haley Hassel zdecydowanie nie należy do tej grupy. Kobieta jest samotną mamą i wychowuje 6-letnią córeczkę o imieniu Presleigh. Parę dni temu opublikowała na Facebooku długi post, w którym podzieliła się z internautami historią, jak poradziła sobie z niewdzięcznym zachowaniem dziewczynki. Z okazji nowego roku szkolnego Haley sprawiła córce jej wymarzony piórnik, ale 6-latka nie była z niego zadowolona. Matka nie zamierzała tolerować takiego zachowania. 

Presleigh odebrała dziś lekcję z trudnej miłości. Byłam w trzech różnych sklepach, aby sprawić jej ten piórnik, który widzicie w koszu na śmieci. Kiedy po południu zrobiłam jej niespodziankę i go jej wręczyłam (wiedziałam, że będzie przeszczęśliwa), tylko popatrzyła na niego, a potem wyrzuciła do śmieci i trzasnęła drzwiami do swojego pokoju. Zaczęła krzyczeć: “Ten piórnik jest głupi, wszyscy w mojej klasie taki mają. Już go nie chcę!”. Co proszę? Byłam wściekła i bardzo starałam się nie stracić nerwów. (...) Zawsze uczyłam ją, aby była wdzięczna i zdawała sobie sprawę z tego, jakie ma szczęście w życiu, ale ewidentnie potrzebowała przypomnienia. Więc zanim kompletnie wybuchłam wzięłam się w garść i powiedziałam: “Okej, w porządku, w takim razie przyniosę ci ten piórnik, który będziesz używać”, po czym wróciłam do niej z torebką strunową. Wpadła w szał! Nagle piórnik, który wyrzuciła do kosza okazał się wystarczająco dobry, a torebka strunowa była okropna... Ale było już za późno. Kazałam jej wyciągnąć piórnik z kosza i powiedziałam, że jutro poszukamy dziecka, któremu go podarujemy. Takiego, którego mamusia albo tatuś nie mają pieniędzy na przybory szkolne, albo takiego, które nawet nie ma mamusi albo tatusia. Wyjaśniłam jej, że nie jest uprzywilejowana do niczego specjalnego i że nie docenia, jakie ma szczęście w życiu. Więc póki co będzie używać torebki strunowej i osobiście dostarczy piękny piórnik dziecku, któremu naprawdę się on przyda.  

Na post Haley zareagowało aż 132 tys. internautów, a 60 tys. osób udostępniło go dalej. Wszyscy byli pod wrażeniem sposobu, w jaki matka rozwiązała sytuację. Uznali też, że nauczyła swojego dziecka bardzo ważnej lekcji.  

W taki sposób powinny być wychowywane wszystkie dzieci. 

Brawo! Mam nadzieję, że wyciągnęła z tego lekcję. Idę o zakład, że nigdy jej nie zapomni. 

Kiedyś ci za to podziekuje! 

A wy jak oceniacie reakcję tej mamy? Jak zachowałybyście się na jej miejscu? 

Zobacz również: Dzieci sąsiadów terroryzują cały blok. Rodzice to widzą i nie reagują

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie