Coraz więcej rodziców nadaje TE imiona swoim dzieciom

Cały czas zyskują na popularności.
Coraz więcej rodziców nadaje TE imiona swoim dzieciom
fot. unsplash
17.08.2019
Katarzyna Lemanowicz

Wybór imienia dla swojej pociechy nie jest łatwym zadaniem, patrząc na wszelkie trendy, które pojawiają się i zanikają. Rodzice czerpią inspiracje z popularnych filmów, bajek czy gier, często nazywając dziecko imieniem swojego ulubionego bohatera. Jeden z popularniejszych serwisów parentingowych Nameberry, odnotował rosnącą popularność imion zaczerpniętych m.in z bajki o Małej Syrence. Zobaczcie top 10 imion, których popularność stale rośnie!

Zobacz też: Moda się zmienia, a te imiona wciąż brzmią świetnie. To ponadczasowe klasyki

Popularne imiona dla dzieci

Mała Syrenka to bajka, którą doskonale zna każdy z nas. Jak podaje popularny portal parentingowy Nameberry, wszystko co związane jest z syrenami ostatnio cieszy się ogromną popularnością. Dotyczy to zarówno gier, zabawek, akcesoriów, ubrań, a także imion. Skąd ta fascynacja syrenami? Większość bajek wywołuje w nas pozytywne skojarzenia, uwielbiają je nie tylko dzieci, ale też dorośli. Bajki są najpiękniejszym wspomnieniem dzieciństwa, często przenoszą nas w idealny świat, ale też uczą. Choć syreny w większości kultur uznawane są za stworzenia negatywne, w bajkach często są symbolem niewinności, dobroci i kobiecości. Postacie te znane są w większości kultur, choć wyobrażenia o nich często są bardzo rozbieżne. 

W mitologii greckiej uważane były za niebezpieczne i przebiegłe stworzenia, przedstawiane zazwyczaj jako pół-kobieta czy pół-ptak. Z kolei w mitologii rzymskiej opisywane były jako ryba z głową kobiety lub pod postacią pół kobiety. Zazwyczaj wyłowienie się syren z morskich głębin oznaczało katastrofy, niepowodzenie i klęski żywiołowe.fot. Disney

Najpopularniejsze imiona inspirowane syrenami

Według portalu Nameberry na pierwszym miejscu uplasowała się Ariel, czyli główna postać z bajki o małej syrence. Drugie miejsce zajmuje Adella, czyli starsza siostra Ariel, a trzecie miejsce należy do Azalei, jednego z symboli Virginii. Jak wygląda cała dziesiątka?

1. Ariel

2. Adella

3. Azalea

4. Coralia

5. Lanthe

6. Jewel

7. Nixie

8. Pearl

9. Shellina

10. Triton

 

Co myślicie o tych imionach? Myślicie, że moda na bajkowe imiona dotrze wkrótce także do Polski?

Zobacz też: 2019 rok należy do tych imion. W pierwszej połowie były nadawane najczęściej

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie