Ulubione imiona silnych i niezależnych kobiet.

Kilka z nich już króluje w polskich rankingach!
Ulubione imiona silnych i niezależnych kobiet.
fot. istock.com
20.11.2018
Katarzyna Lemanowicz

Dla niektórych imię to tylko kilka liter w akcie urodzenia, które pozwalają nas zidentyfikować. Dla innych - znaczący komunikat wpływający na całe życie człowieka. Jego historia i znaczenie ma przekładać się na charakter i dalsze losy. 

Młodej mamie zależy na tym, by nazwać córkę w naprawdę wyjątkowy sposób. Jej imię ma się kojarzyć z kobiecą siłą. Postacią nietuzinkową, wojowniczą, zaprzeczającą wszelkim stereotypom, ambitną i można tak jeszcze długo wymieniać. Chodzi o jasny komunikat: ta dziewczyna da sobie w życiu radę. 

Jakie imię wybrać dla dziewczynki?

Tych 10 imion jest bez wątpienia idealne dla silnych, ambitnych i pewnych siebie kobiet.

#1 Diana

Imię to tłumaczy się jako kobietę niebiańską, czy wręcz boską. Nawiązuje do greckiej bogini, a współcześnie kojarzy się choćby ze zmarłą księżną Walii.

#2 Emmeline

Pochodzi z czasów średniowiecznych i oznacza kobietę pracowitą. Nie bez znaczenia jest fakt, że imię to nosiła Emmeline Pankhurst, założycielka brytyjskiego ruchu sufrażystek.

#3 Amelia

Prawdopodobnie nawiązuje do łacińskiego słowa aemulus, czyli naśladować. Jego właścicielka ma być dla wielu autorytetem i wzorcem. Bardzo popularne w Polsce.

Silna i niezależna kobieta - jakie imię wybrać?

fot. istock.com

#4 Hilda

Występuje już w języku staronordyjskim i oznacza nic innego, ale bitwę. Kobieta nosząca to imię jest osobą waleczną, nieustępliwą i konsekwentną.

#5 Maya/Maja

Pochodzi albo z języka hebrajskiego - wzbudzająca radość lub egipskiego terminu oznaczającego ukochaną przez Boga. Imię to nosiła też grecka nimfa i rzymska bogini przyrody.

#6 Thora

Źródła tego imienia trzeba szukać w Skandynawii, gdzie oznacza boginię burzy. Osoba gromowładna jest świadoma swojej siły i nie daje sobie w kaszę dmuchać.

#7 Rosa/Róża

Nawiązuje nie tylko do pięknego kwiatu, ale także Rosy Parks - słynnej afroamerykańskiej działaczki na rzecz praw człowieka.

#8 Eleanor/Eleonora

Imię to pochodzi z greki i oznacza osobę jasną, błyszczącą, promieniującą, czyli uczciwą, godną naśladowania i wpływową. W sam raz dla silnej i niezależnej kobiety.

#9 Mary/Maria

Oznacza kobietę zdecydowaną, pracowitą, kochającą, ale też zaborczą. Niektórzy twierdzą, że to idealne połączenie, by odnieść sukces.

#10 Valentina/Walentyna

W łacinie oznacza osobę silną i zdrową. Dziś kojarzy się również z Walentiną Tierieszkową, czyli pierwszą kobietą w kosmosie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie