12 najpiękniejszych i mało popularnych imion żeńskich (Pewnie nie znasz nikogo, kto ma tak na imię!)

Jeżeli chcesz, aby twoja córka nosiła piękne, rzadko spotykane imię, wybierz którąś z naszych propozycji.
12 najpiękniejszych i mało popularnych imion żeńskich (Pewnie nie znasz nikogo, kto ma tak na imię!)
fot. istock.com
10.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Wybór imienia dla dziecka jest bardzo ważny. Trzeba pamiętać, że z jego powodu maluch może mieć w szkole nieprzyjemności. Dlatego lepiej się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję o nadaniu imienia na cześć ukochanej babci, jeśli miała na imię Balbina albo ze względu na sympatię do bohaterki ulubionego serialu. Zwłaszcza, gdy mówią na nią Izaura.

Czasami śmiejemy się z innych, gdy przychodzą im do głowy dziwne pomysły, które w przyszłości mogą okazać się nietrafione, ale po jakimś czasie sami na nie wpadamy. Kiedy dziecko przychodzi na świat, nietrudno o szaleństwo. Często poddają się im wszyscy członkowie rodziny i każdy próbuje „przeszmuglować” swoją wersję imienia. Jeżeli budzi grozę, wtedy delikatnie daj do zrozumienia pomysłodawcy, który chce pomóc, że Ty masz ostatnie zdanie. Kiedy jest nim mąż, przygotuj sobie kilka argumentów, które go przekonają. Pomyśl też o innych propozycjach imion i wspólnie wybierzcie jedno.

Lista oryginalnych i pięknych imion dla dziewczynki

#1 Aurelia

Imię to pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „złoto”. Aurelie mają lekką rękę do pieniędzy, ale jednocześnie nie są skąpe. Dobrze sprawdzają się w roli żon – są stanowcze, gospodarne i opiekuńcze.

#2 Berenika

Bereniki to kobiety o czułym sercu. Potrafią poświecić się dla innych i robią to bezinteresownie. Są wrażliwe na krzywdę drugiego człowieka. Berenika będzie wspaniałą żoną i matką. Najlepszy zawód dla osoby o tym imieniu to taki, w którym będzie mogła pomagać innym.

#3 Elena

Osoba o imieniu Elena jest stateczna i nie podejmuje decyzji pod wpływem emocji. Charakteryzuje się pewnością siebie, wiernością w miłości oraz przestrzeganiem tradycyjnych wartości.

#4 Gloria

Imię Gloria oznacza chwałę i pochodzi z języka łacińskiego. Gloria doskonale sprawdzi się w roli prezenterki, polityka czy gwiazdy scenicznej. Lubi być w centrum zainteresowania i śmiało wygłasza swoje poglądy, choćby były kontrowersyjne. Wbrew pozorom nie jest żądną sławy i idącą po trupach osobą. Wrażliwość to jedna z jej głównych cech, poza tym lubi pomagać innym.

#5 Ida

W Polsce imię to istnieje już od XII wieku. Ida jest osobą pozytywnie nastawioną do życia i pełną energii. Potrafi zarazić innych swoim humorem. Oprócz żywotnego sposobu bycia wyróżnia się także niezwykłą empatią. Należy do rodzaju osób, które potrafią wczuć się w sytuację znajomych.

#6 Jowita

Jowita to imię pochodzące z łaciny. Jowita uwielbia otaczać się ludźmi. Można ją zaliczyć do ekstrawertyczek, gdyż często uzewnętrznia emocje. Jednak kiedy przeżywa w życiu trudne chwile, tłumi swoje odczucia. Jowita jest dobrym pracownikiem. Cechuje się pracowitością oraz sumiennością.

Piękne i oryginalne imiona dla dziewczynek

fot. istock.com

#7 Konstancja

Kolejne imię pochodzenia łacińskiego. Dwa największe przymioty Konstancji to ambicja i energia. Osoba o tym imieniu wykazuje także zdolności analityczne. W połączeniu z ambicją i energią, Konstancja może zrobić karierę jako naukowiec. Przy tym wszystkim jest bardzo towarzyska – lubi taniec i zabawę.

#8 Lea

Lea to imię biblijne i pochodzi z języka hebrajskiego. Lea jest osobą aktywną i ceni kontakty z innymi ludźmi. Dba o zachowanie poprawnych relacji. W dzieciństwie lubi spędzać czas w domu. Często charakteryzuje się tzw. życiową mądrością i jest typem altruistki.

#9 Melania

Imię Melania pochodzi z języka greckiego. To typ osoby kreatywnej, która zaskakuje świetnymi pomysłami. Przeważnie wyróżnia się dobrą pamięcią. Ceni kontakty z innymi ludźmi i bardzo dobrze się z nią współpracuje. Melania jest też osobą honorową, dotrzymuje obietnic i nie zdradza cudzych sekretów.

#10 Mira

Mira to imię słowiańskie. Można spotkać się z nim bardzo rzadko. Osoba o imieniu Mira jest przebojowa i aktywna. Bije od niej dobra energia, którą zaraża innych. Zdarza się jej powiedzieć coś impulsywnie i nie zawsze są to miłe słowa. Powinna szukać zawodu, który wiąże się z pożytkowaniem energii i zmianą miejsca zamieszkania.

#11 Rita

Rita jest zdrobnieniem imienia Małgorzata, jednak istnieje też w skróconej formie. To osoba stanowcza i uparta. Lubi spotkania towarzyskie i imprezowy styl życia. Stanowi jednak dobrą kandydatkę na żonę i matkę. Jeżeli chodzi o zawód, najlepiej odnajdzie się na kierowniczym stanowisku.

#12 Sabina

Imię pochodzenia łacińskiego. Sabina ceni harmonię, pokój i domowe ognisko. Lubi życie rodzinne, ale ogólnie działa pod wpływem rozsądku, a nie uczuć i emocji. Każdą decyzję musi przemyśleć i podchodzi do niej ze spokojem. Będzie dobrą pielęgniarką i wolontariuszką.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie