Czy masturbacja w ciąży jest bezpieczna?

Masturbacja w ciąży to jedno z największych tabu wśród ciężarnych. Nie ma co ukrywać, że o masturbacji w ciąży nie wypada mówić, lecz nie należy też udawać, że ciężarne się nie masturbują.
Czy masturbacja w ciąży jest bezpieczna?
fot. istock.com
27.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Kobieta w ciąży ma ogromną pokusę seksualną, ale czy masturbacja w ciąży jest bezpieczna? Jak powinna się masturbować kobieta ciężarna? Masturbują się i mężczyźni, i kobiety, w tym również kobiety w ciąży, choć rzadko się do tego przyznają i mówią o tym niechętnie.

Czy masturbacja w ciąży jest bezpieczna?

Kobiety nie wiedzą, czy masturbacja w ciąży jest normalna. Często walczą z pokusą, ponieważ boją się, że masturbacja mogłaby zaszkodzić dziecku i spowodować przedwczesny poród. Jak jest naprawdę?

Seks w ciąży
fot. istock.com

Dlaczego ciężarne się masturbują?

Nie ma wątpliwości, że kobieta w ciąży masturbuje się znacznie częściej niż przed ciążą i po ciąży. Hormony buzują, libido wzrasta, wreszcie kobieta jest wypoczęta i ma zdjęty z głowy bagaż stresu związanego z pracą. Czasami jest tak, że trudno się powstrzymać. Większość ciężarnych od około II trymestru ciąży mogłaby kochać się kilka razy dziennie. Zazwyczaj jednak partnera nie ma w domu do późnego popołudnia. Nie ma też co ukrywać, że mężczyźni boją się współżyć z kobietami w ciąży, ponieważ boją się, że mogliby zaszkodzić ciąży. Pozostaje więc samozaspokojenie.

Zobacz więcej: Z tymi problemami ginekologicznymi zmaga się niejedna kobieta w czasie połogu

Z badań wynika, że skurcze wywołane przez orgazm w ciąży nie są w stanie doprowadzić do przedwczesnego porodu, w związku z czym masturbacja w ciąży nie niesie wraz z sobą zagrożenia ciąży. Trzeba jednak pamiętać, że masturbacja w ciąży, która prowadzi do orgazmu, może być niebezpieczna, jeśli ciąża jest zagrożona.

Masturbacja w ciąży

fot. istock.com

Czy orgazm w ciąży jest bezpieczny?

Jeśli kobieta jest zdrowa, a ciąża niezagrożona, to i masturbacja, i orgazm są w zupełności bezpieczne. Mają nawet korzystny wpływ: poprawiają nastrój kobiety w ciąży i minimalizują różne dolegliwości ciążowe. Zdrowe ciało kobiety w ciąży nie zareaguje na orgazm przedwczesnym porodem. Jeśli jednak ciąża napotyka na komplikacje, to warto przemyśleć wstrzemięźliwość seksualną.

Kiedy masturbacja w ciąży jest niezalecana?

Są takie sytuacje i takie przypadki, kiedy masturbacja w ciąży jest niezalecana albo nawet bywa tak, że masturbacja w ciąży absolutnie zakazana. Kiedy zrezygnować z masturbacji w ciąży?

  • jeśli ciąża jest zagrożona
  • jeśli lekarz tak powiedział
  • jeśli matka cierpi na nadciśnienie tętnicze
  • jeśli matka ma anemię
  • jeśli stwierdzono niewydolność szyjki macicy
  • jeśli zdiagnozowano łożysko przodujące
  • jeśli wdało się zakażenie wewnątrzmaciczne
  • jeśli wcześniejsze ciąże zakończyły się poronieniem albo porodem przedwczesnym

Seks w ciąży

Czy masturbacja może przyspieszyć poród?

Masturbacja sama z siebie nie wywoła porodu. Orgazm może przyspieszyć albo zapoczątkować skurcze porodowe, ale wyłącznie wówczas, gdy termin porodu jest bliski. Jest to spowodowane tym, że podczas orgazmu wydziela się oksytocyna. Masturbacja może wywołać poród, ale wyłącznie wtedy, gdy szyjka i macica są na to gotowe.

Czy masturbować się w ciąży?

Nie ma ku temu przeciwwskazań, endorfiny wydzielane podczas orgazmu trafią również do dziecka, co może mu tylko pomóc. Masturbacja w ciąży jest w zdecydowanej większości przypadków bezpieczna i normalna. W czasie ciąży warto jednak zwrócić uwagę na higienę podczas masturbacji. Myj ręce i staraj się unikać żeli smakowych i zapachowych. Ogranicz również liczbę zabawek, które mogłyby zranić pochwę.

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
kobita (Ocena: 5) 11.06.2021 11:37
Czemu nie ma filmu demo
odpowiedz
Gosia (Ocena: 5) 10.06.2021 21:06
Palcówka jest dobra na wszystko a sex tylko anal y i oralny
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 10.06.2021 18:05
Bzdury. Kobiety często pracują do późnych stadiów ciąży, po drugie kobieta w ciąży to nie matka, a każdą wątpliwość należy skonsultować z lekarzem, a nie czytać głupie artykuły o wstydzie połączonym z masturbacją. Dno
odpowiedz
Filip Prokop (Ocena: 5) 27.05.2020 23:01
Zajebisty
odpowiedz
Polecane dla Ciebie