Udany seks w ciąży - czy to możliwe?

Dowiedz się, jak mimo ciążowych ograniczeń cieszyć się intymnością.
Udany seks w ciąży - czy to możliwe?
fot. istock.com
08.06.2021
Katarzyna Lemanowicz

Dla wielu kobiet ciąża i seksualność to dwa wykluczające się pojęcia. Ale tak być nie musi. W ciąży ciało kobiety staje się bardziej wrażliwe, skóra delikatna i to dar od Boga dla twojego faceta, że może takie ciało wielbić i pieścić. Twoje piersi są większe i czulsze na dotyk, biodra szersze, włosy dłuższe i bardziej gęste, a hormony kobiece na najwyższym z możliwych poziomów. Kobieta w ciąży powinna czuć się seksownie. Niestety, te same hormony doprowadzają cię do płaczu, sprawiają, że czujesz się gruba i nieatrakcyjna, nie dajesz się dotknąć mężowi, a on bezradnie rozkłada ręce.

Udany seks w ciąży - czy to możliwe?

Bez względu na to, jak bardzo puchną ci nogi, jak grube wydają ci się twoje uda i bez względu na to, jak często wymiotujesz, jesteś nadal fantastyczną kobietą. Po prostu zmieniła się sytuacja, a pozorne uciążliwości należy przekuć w zalety...

Trwałe i udane związki seksualne rzadko powstają w ciągu jednej gorącej nocy. Są wynikiem zrozumienia i miłości, a także praktyki i cierpliwości. Dotyczy to także stałego związku, który przechodzi zmiany fizyczne i emocjonalne związane z ciążą. Aby pożycie było udane trzeba jakby na nowo poznać.

Wskazówki, by seks w ciąży był satysfakcjonujący

#1 Ciesz się życiem intymnym, zamiast je analizować. Ciesz się chwila i bliskością ukochanej osoby. Nie koncentruj się na tym, ze się kochacie rzadko, albo dawno tego nie robiliście. Nie porównujcie waszego pożycia przed ciążą z obecnym. Choć to dwa zupełnie inne światy, oba nalezą do was.

#2 Skoncentrujcie się na pozytywach obecnej sytuacji. Pomyślcie o uprawianiu miłości jako o dobrym przygotowaniu do porodu. Jeśli pamiętasz o ćwiczeniach Kegal podczas seksu, możesz połączyć pożyteczne z przyjemnym. Seks powinien być relaksem i odpoczynkiem dla wszystkich. Traktuj krągłości swojego ciała, nie jako cos co przeszkadza, ale jako zmysłowe i ponętne.

Seks w ciąży

fot. istock.com

Zobacz więcej: Dlaczego tak trudno nam czuć się dobrze nago?

#3 Uwolnij swa inwencję twórczą i pomysłowość. Jeśli pozycje, które zwykle stosowaliście nie wchodzą w grę, skorzystajcie z okazji wypróbowania czegoś nowego. Ale nowinki należy wprowadzać powoli.

#4 Swoje oczekiwania podporządkujcie realiom: seks w ciąży oznacza liczne wyzwania, więc bądźcie na nie przygotowani. Niektóre kobiety przezywają orgazm w ciąży bez problemu, inne miewają z tym spore problemy. Ale nie musicie zawsze oboje jednocześnie osiągać pełni doznań. Pamiętajcie, że często sama bliskość może zupełnie wystarczyć i dać wiele satysfakcji.

#5 Nie zapominajcie o innej formie bliskości - rozmowie. Komunikowanie się i dialog to podstawa związku, a szczególnie takiego związku, który aktualnie przechodzi życiowe zmiany. Dyskutujcie o problemach, odczuciach, obawach, ale nie zabierajcie tych spraw do łóżka. .

Pamiętaj, każda para ma inne odczucia i fizyczne i emocjonalne związane z pożyciem w czasie ciąży. Niezależnie od tego, w jakiej pozycji się kochacie i czy w ogóle to robicie, istotny jest fakt, że norma jest to, co stanowi normę dla was.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie