To są najbardziej skandaliczne rzeczy, jakie kobiety robią w ciąży!

Grzechy i grzeszki kobiet w ciąży!
To są najbardziej skandaliczne rzeczy, jakie kobiety robią w ciąży!
fot. istock.com
27.05.2024
Katarzyna Lemanowicz

Wiele z mam gra w tę ciążową grę: kłamstwa i wykorzystywanie ciąży jako wymówki. Są rzeczy, za które powinno być ci wstyd, ale i są takie niewinne kłamstewka, które od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzą, a ciąża przecież trwa tylko 9 miesięcy. 

Grzeszki, do których przyznają się ciężarne

#1 Zasnęłam w pracy. Umówmy się, sen jest czymś, czego ciężarna ma zdecydowanie za mało, w nocy ciężko się wyspać, ciągle potrzebujesz do łazienki, ciężko się ułożyć. To nic dziwnego, że przyszła mama jest zmęczona i nuży ją w ciągu dnia. Jeśli zamierzasz uciąć sobie małą drzemkę za biurkiem, upewnij się, że szef cię nie zobaczy.

#2 Zjadłam coś, co mi lekarz zakazał. Niektórzy lekarze bardzo jasno mówią, czego nie jeść w ciąży, ale co zrobić, gdy organizm się domaga? I nawet jeśli wiesz, że surowa ryba z sushi może zawierać Listerię, przez kofeinę będziesz latać do łazienki jeszcze częściej, a to niekorzystnie może wpłynąć na gospodarkę wapnia i płynów w organizmie, a także w nadmiarze może szkodzić maluchowi... ciężko się powstrzymać. Ciąża to prawdziwy test silnej woli!

#3 Mam nagie zdjęcia z okresu ciąży. Sławne mamy co rusz pozują nago ze swoimi ciążowymi brzuszkami. Może to nie sesja dla Playboya, ale to fajna pamiątka. Poza tym warto być dumnym, że jest się w ciąży!

#4 Kupiłam coś dla siebie tłumacząc, że to dla dziecka. Zazwyczaj to domena tatusiów kupować "zabawki" dla swoich maluszków np. PlayStation i najnowsza Fifę dla jeszcze nienarodzonego synka. Więc czemu by nie kupić szpilek dla córki lub przynajmniej nowego telewizora czy paru dodatkowych kosmetyków, które uprzyjemnia powrót do formy sprzed ciąży.

#5 Byłam nimfomanką. Nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele seksu, nie ma znaczenia gdzie jesteś i czy twój partner chciał się w końcu wyspać. Są mamy, które przez 9 miesięcy są napalone jak nigdy, więc dlaczego nie korzystać, póki można i jest to bezpieczne.

fot. istock.com

#6 Rozczarowała mnie płeć dziecka. Wiele mam nastawia się na konkretną płeć, a czasem dzieje się to podświadomie. Wizyta na USG, na którym się okazuje, że zamiast chłopca będzie dziewczynka może przynieść zawód. Gwarantujemy, że będziesz zadowolona z płci swojego malucha i będziesz kochać je ponad życie. Czasem potrzeba więcej czasu. 

#7 Udawałam, że to wina hormonów. Każdy słyszał, że gdy kobieta jest w ciąży to hormony szaleją. Więc jeśli i tak każdy uważa, że jesteś szalona... korzystaj! Spójrzmy prawdzie w oczy i tak, jeśli będziesz się awanturować i nawet jeśli ty nie będziesz próbowała się usprawiedliwiać hormonami, inni to zrobią za ciebie.

#8 Piłam alkohol w czasie ciąży. Magazyn Dimes oszacował, że jedna na 10 kobiet w ciąży pije w czasie ciąży, a jedna trzecia z nich upija się. Badania Ipsos z 2005 roku pokazują, że aż jedna trzecia badanych spotkała się z opinią, nawet lekarzy, że kobieta w ciąży powinna pić regularnie niewielkie ilości alkoholu. Należy jednak wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczna dawka alkoholu. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogły poronić na skutek działania alkoholu lub urodzić chore dziecko. To duży błąd! 

#9 Paliłam w czasie ciąży. Z nałogiem ciężko zerwać i wiele kobiet uważa, że bardziej szkodliwe byłoby zerwanie z nałogiem niż palenie przez 9 miesięcy. Negatywny wpływ na dziecko ma przede wszystkim tlenek węgla, który powoduje braki tlenu niezbędnego do prawidłowego wzrostu i rozwoju u płodu. Bierne palenie również stanowi zagrożenie dla płodu. Obszerne badania pokazują, że palenie tytoniu w czasie rozwoju wewnątrzmacicznego płodu wpływa na to, jak często potomstwo kobiet palących będzie palić, zwiększa również podatność na uzależnienie od palenia w późniejszym życiu. Nikotyna, bezpośrednio działając na rozwój neuronów (głównie poprzez receptory acetylocholiny), zmienia również ekspresję genów, wpływając na replikację DNA i różnicowanie komórek w mózgu.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Sonia (Ocena: 5) 12.06.2024 11:13
Po porodzie może pojawić się nietrzymanie moczu, co jest bardzo uciążliwe, niekomfortowe i wstydliwe. Polecam w takiej sytuacji stosować pessar podcewkowy Efemia na nietrzymanie moczu. Jest skuteczny i łatwo się do wkłada i wyjmuje.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie