Ciąża: oczekiwania versus rzeczywistość

Spójrzmy prawdzie w oczy - nie zawsze jest kolorowo!
Ciąża: oczekiwania versus rzeczywistość
fot. istock.com
12.02.2024
Katarzyna Lemanowicz

 

Wiele ciężarnych zarzeka się, że czas ciąży to piękny i błogi okres w ich życiu. A wiele pań, które dowiadują się, że są w ciąży, oczekują, że będzie cukierkowo i fantastycznie. Niestety w pewnym momencie zderzenie z rzeczywistością może być okrutne.

Oczekiwania vs rzeczywistość

1# W ciąży kobieta promienieje

Oczekiwania: Moja skóra będzie świecić od wewnątrz, będę wyglądać niczym anioł. Będę wyglądać zdrowo i witalnie. W jednej chili, każdy będzie mógł zobaczyć, że we mnie jest mały cud.

Rzeczywistość: Niektóre panie wyglądają dobrze, inne niestety “zasypują” pryszcze, wysypki, dziwne brązowe plamy. W ciąży kobieta może także wyglądać na zmęczoną, zwłaszcza gdy dokuczają jej dolegliwości ciążowe.

#2 Motyle w brzuchu

Oczekiwania: Motyle w brzuchu, delikatne bąbelki, muśnięcia i słodkie czkawki.

Rzeczywistość: Oczywiście jest to miłe uczucie czuć maluszka, ale ciosy w pęcherz nie kojarzą się z niczym subtelnym. Rozciąganie się malucha i sprawdzanie rozciągliwości twojego brzucha, nie zawsze jest wygodne i przyjemne.

#3 Zachcianki

Oczekiwania: Na pewno znasz te zabawne historie, jak w nocy o północy mąż biega po mieście w poszukiwaniu lodów i śledzi.

Rzeczywistość: Niestety, może się okazać, że twój partner będzie spał w najlepsze, gdy ty będziesz myszkować po szafkach w poszukiwaniu jedzenia.

#4 Bycie w centrum uwagi

Oczekiwania: Wszyscy będą się cieszyć i gratulować...

Rzeczywistość: … i dodatkowo pytać o twoją wagę, zachcianki i objadanie się.

fot. istock.com

#5 Słodka odzież ciążowa

Oczekiwania: Zakupy! Urocze koszule i sukienki podkreślające brzuszek, zabawne koszulki z nadrukami ciążowymi.

Rzeczywistość: Robienie zakupów niekoniecznie musi być przyjemne, a ostatecznie liczy się, by się zmieścić w cokolwiek i by było wygodnie.

#6 Sesja ciążowa

Oczekiwania: Ja, w zwiewnej sukience, spacerująca po wiosennej polanie.

Rzeczywistość: Ciąża, ciąża, niby 9 miesięcy i okazuje się, że się nie dążyło zorganizować żadnej sesji.

#7 Tycie w ciąży

Oczekiwania: W końcu będę mogła jeść wszystko i nie będę się przejmować, że przytyje.

Rzeczywistość: "Nowe ciało" niekoniecznie musi cię zachwycić, duża pupa, czy zmienione proporcje, boczki...i problemy ze wciskaniem się w ubrania.

#8 Urządzanie pokoiku dziecięcego

Oczekiwania: Słodkie dekoracje! Pompony z tiulu, narzutki, podusie, dziecięce naklejki na ścianę, śliczne łóżeczko.

Rzeczywistość: Zmęczenie, czy duży brzuch nie sprzyjają bieganiu po sklepach i z twórczych koncepcji może pozostać tylko lista rzeczy niezbędnych na początek.

#9 Wybranie imienia dla dziecka

Oczekiwania: Wszyscy, będą zachwyceni waszym wyborem, przecież to najpiękniejsze imię na świecie.

Rzeczywistość: Wszyscy mówią ci jak będą przezywać twoje dziecko w szkole albo mówią, że to bardzo pospolite i popularne obecnie imię.

#10 Pamięć absolutna

Oczekiwania: Wysoki poziom oksytocyny sprawi, że będę wszystko dokładnie pamiętać z porodu i tuż po.

Rzeczywistość: Może okazać się, że nie dość, że pamiętasz na wyrywki to jeszcze zapadły ci w pamięć jakieś dziwne elementy np. zapach.

To nie jest tak, że ciąża nie jest "fajna". To piękny i wyjątkowy czas, który po prostu trzeba przeżyć tu i teraz. Bez zbędnych oczekiwań. Bo zbyt wiele kolorowych wizualizacji tego okresu może ci zepsuć całą frajdę z przezywania tego wyjątkowego czasu i tego, co najważniejsze.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Ewa (Ocena: 5) 23.02.2024 20:00
Dla niektórych cudem jest zajście w ciążę, bo zmagają się z problemami z płodnością. Dobrze jest mieć w domu monitoring cyklu na profesjonalnym urządzeniu. Ja korzystam z komputera cyklu Cyclotest MyWay
odpowiedz
Polecane dla Ciebie