Ciesz się tym niezwykłym czasem, jakim jest ciąża!

Oto aż 20 powodów, by cieszyć się ciążą!
Ciesz się tym niezwykłym czasem, jakim jest ciąża!
fot. istock.com
05.01.2024

Z pewnością usłyszałaś kiedyś by cieszyć się tym niezwykłym czasem, jakim jest ciąża. I to bardzo mądra rada, gdyż te 40 cudownych tygodni z dzieckiem w brzuchu to wielka przygoda. Oczywiście nie patrząc na ciążę tylko przez różowe okulary, może to być ciężki czas. Ciążowe dolegliwości nie należą do najprzyjemniejszych, ale te kilka niedogodności nie zmienia faktu, że twoje ciało się cudem natury. Delektuj się każdym aspektem ciąży, zwłaszcza jeśli to ostatnia ciąża, która planujesz. Skupienie się na pozytywnych aspektach na pewno da ci wiele satysfakcji. Ciesz się ciążą, póki trwa!

Jak cieszyć się ciążą? Poznaj 20 powodów!

#1 Mała wielka tajemnica: Zanim ktokolwiek zauważy, że jesteś w ciąży, ty będziesz wiedziała co w tobie się dzieje. Zanim zechcesz podzielić się z całym światem informacją, że zostaniesz mamą, jesteś jedyną osobą, która posiada tę fantastyczną nowinę.

#2 Uśmiechanie się do obcych (albo do siebie): W ciąży kobietę przepełnia radość i pozytywne myśli, częściej się uśmiecha. A i świat wydaje się bardziej przyjazny.

#3 Bezkarne drzemki: To chyba jedyny czas w dorosłym życiu, gdy możesz robić sobie drzemki, jak często chcesz. Po porodzie będziesz spała tylko wtedy gdy dziecko ci pozwoli. Jesteś w ciąży, śpij jak najwięcej!

#4 Ten ciążowy blask: Według lekarzy to mit, gdyż żadne zmiany w ciele kobiety, nawet zwiększona ilość krwi, nie sprawiają, że skóra ma jakiś blask. Natomiast radość i pozytywne emocje bez wątpienia mogą wpływać na postrzeganie przyszłej mamy.

#5 Dodatkowe kalorie: Jedzenie za dwoje w ciąży nie jest najlepszym pomysłem. Jednak jeśli jesteś aktywna fizycznie i żywisz się zdrowo, możesz sobie pozwolić na ekstra kalorie i nie bać się, że zbyt dużo przytyjesz. Dodatkowe kalorie może z ciebie również “wyciągnąć” karmienie piersią.

#6 Oczekiwanie: Mimo, że dbanie o maluszka będzie ciężką pracą, to oczekiwanie i odliczanie do narodzin jest niezwykle przyjemne. Szykowanie małych ubranek i zastanawianie się jak to będzie, rozmyślania do kogo maluszek będzie podobny, nie dadzą się porównać z oczekiwaniem na cokolwiek innego.

#7 Zachcianki: Dla ciężarnej jest istotne słuchanie własnego ciała. W ciąży możesz mieć ochotę na najdziwniejsze rzeczy. A ciąża to chyba jedyny czas, gdy na taką ilość zachcianek twój partner zrobi niemalże wszystko.

fot. istock.com

#8 Jesteś wyjątkowa: W szarej rzeczywistości, każdy z nas potrzebuje czuć się wyjątkowo. A czy jest coś bardziej wyjątkowego niż to nowe życie, które rozwija się w tobie? Czy zdajesz sobie sprawę, że wraz z twoim partnerem stworzyliście nowego człowieka!

#9 Bycie w centrum uwagi: Ciąża to ostatni czas, kiedy możesz być w centrum uwagi. Gdy urodzi się maluszek, wszyscy będą zainteresowani nowym domownikiem. Rozkoszuj się faktem, że wszyscy interesują się twoim samopoczuciem i zwracają na ciebie uwagę.

#10 Bezkarne zakupy: Która kobieta nie lubi zakupów! W ciąży po prostu musisz sobie kupować nowe rzeczy, bo się w nic nie mieścisz. A wyprawka dla maluszka? Ubranka, mebelki i inne potrzebne rzeczy. Jeśli masz więcej czasu i czujesz się dobrze, możesz wybierać, przebierać i wybrzydzać jak nigdy dotąd.

#11 Ruchy dziecka: Mniej więcej od połowy ciąży, możesz czuć motyle w brzuchu, wyraźne ruchy, kopnięcia, salta czy czkawkę. Możliwość zobaczenia dziecka na usg jest bardzo przyjemna, ale ruchy dziecka to jest coś, co jest tylko twoje!

#12 Inni się tobą opiekują: Masaż stóp, zrobienie zakupów, może umycie okien. Osoby z twojego otoczenia oferują swoją pomoc, by cię odciążyć. Teoretycznie obcy ludzie także chcą być pomocni, ustępują miejsca w kolejce czy w autobusie, choć z tym różnie bywa …

#13 Motywacja: W ciąży jesteś znacznie bardziej zmotywowana. Zwracasz uwagę na to, co robisz, ile pijesz czy co jesz. Strasz się ograniczać i wyeliminować złe nawyki, a wprowadzać nowe zdrowsze, bo robisz to nie tylko dla siebie. Jeśli wystarczy ci silnej woli, te dobre nawyki mogą zostać z tobą na wiele lat.

#14 Ładniejsze włosy i paznokcie: Poziom hormonów w ciąży może wpływać na szybszy wzrost włosów i paznokci. Także zmiany, które zachodzą w twoim organizmie, sprawiają, że włosy będą mniej wypadać, dzięki czemu będą gęstsze. Ciesz się, póki możesz, po porodzie wszystko wróci do poprzedniego stanu rzeczy.

#15 Cieszysz się, gdy nie mieścisz się w ubrania: To jedyny czas w twoim życiu, gdy "rośniesz" tak bardzo i nie przyprawia cię to zawrót głowy. Pamiętaj, że w ciąży powinien być to stopniowy i rozsądny przyrost masy. Niech to nie będzie okazja do zbyt dużego folgowania sobie.

#16 Nie jesteś sama: Emocjonalna więź, którą masz ze swoim dzieckiem, podobnie jak ojciec dziecka jest niepodważalna. Jednak nosząc dziecko pod sercem, dzieląc swoim ciałem łączy cię z maluszkiem więź niedopisania.

#17 Lepszy obraz ciała: Ciąża przynosi liczne zmiany w ciele kobiety. Zwracając uwagę na niuanse, od oddechu po wielkość brzucha, możesz stać się bardziej świadoma swojego ciała. Niestety nie wszystkim kobietom podobaj się te zmiany, ale pamiętaj ciało ciężarnej jest piękne!

#18 Wymówki, wymówki: Źle zaparkowałaś? Nie chce ci się iść na nudne przyjęcie? Masz ochotę nic nie robić? Oczywiście, że tak - jesteś w ciąży. Teraz masz prawo do zachowania, które może budzić zdziwienie w "prawdziwym życiu”. Coś ci nie pasuje, wystarczy zrzucić winę na ciążę.

#19 Świeżość i nowość: W dzisiejszych czasach, w dobie telewizji i internetu ciężko nam się zadziwić. Tymczasem 40 tygodni twojej ciąży to niesamowity czas, pełen niespodzianek.

#20 Bierzesz udział w cudzie: Brzmi banalnie, dopóki nie jesteś w ciąży. Przez 40 tygodni: dwie komórki, potem cztery, potem osiem, bicie serca, małe paluszki… to wszystko dzieje się w tobie. Prawdziwy cud!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.01.2024 08:20
Co ma ciąża do złego parkowania? "Panie policjancie, ja mogę stać na zakazie, bo JA JESTEM W CIĄŻY!!!1". Infantylny ten artykuł jak sto pięćdziesiąt.
odpowiedz
Lucilla (Ocena: 5) 07.01.2024 18:04
Po porodzie warto zadbać o skuteczną antykoncepcję, niezawodna jest błona dopochwowa Caya
odpowiedz
Polecane dla Ciebie