7 zdań, których NIE CHCE usłyszeć kobieta w ciąży

Tych zdań nigdy nie powinno się wypowiadać!
7 zdań, których NIE CHCE usłyszeć kobieta w ciąży
fot. istock.com
01.06.2023
Katarzyna Lemanowicz

Ciąża to przepiękny stan w życiu każdej kobiety. Noszenie pod sercem nowego życia wymaga od nas wielu poświęceń, jednak w obliczu narodzin, wszelkie trudności zdają się być nieistotne. Mimo to ludzie, którymi otacza się ciężarna kobieta, mają pewne tendencje zachowań, które bardzo denerwują przyszłe mamy. Zobacz, jakie zdania irytują kobiety w ciąży i staraj się ich unikać!

Tych 7 zdań nie mów kobiecie w ciąży

#1 "Nie powinnaś tego jeść, to szkodzi dziecku": Nie bądź kolejnym specjalistą ds żywienia i daruj sobie pogadanki o zdrowym odżywianiu. Kobieta w ciąży najlepiej wie, co służy jej i dziecku, jest pod stałą opieką lekarza i z pewnością nie potrzebuje kolejnych doradców. 

#2 "Czy to wpadka?": To chyba jedno z najbardziej nieodpowiednich pytań, jakie można zadać kobiecie w ciąży! Takie intymne kwestie są wyłącznie sprawą partnerów, dlatego nigdy ich nie poruszajcie. Nawet, jeśli wy nie krępujecie się rozmawiać na takie tematy, nie oznacza, że inny muszą mieć takie samo podejście.

fot. istock.com

#3 "Masz przeczucie, co będzie?": A co ma być? Dziecko. Dla przyszłej matki najważniejsze jest zdrowie dziecka, a nie jego płeć. Dlatego zadawanie takiego pytania jest bardzo irytujące. 

#4 "Mogę pogłaskać?": Pytanie o dotknięcie, pogłaskanie czy poklepanie po brzuszku to zmora wielu kobiet. Stan błogosławiony nie uprawnia każdego do dotykania tak intymnej części ciała, jaką jest brzuch, więc dziewczyny... przystopujcie.

#5 "Ja w trzecim miesiącu prawie w ogóle nie miałam brzuszka": Porównania do swojej ciąży lub przytaczanie przykładów innych, jest nie na miejscu. Każda kobieta jest inna i inaczej przechodzi ciążę. Nie krępujcie przyszłych mam takimi zdaniami.

#6 "Czy ty nie za mało przytyłaś? W ogóle nie widać, że jesteś w ciąży": Nie każda kobieta przytyje 10 kg i nie każda będzie wyglądać tak samo. Wiele ciężarnych ma problemy z ciążą i przybraniem na wadze, dlatego tego typu pytania mogą sprawić ogromną przykrość.

#7 "Będziesz karmić piersią, prawda? To najlepsze dla dziecka": To, czy kobieta będzie karmiła piersią przede wszystkim zależy od tego, czy będzie miała wystarczająco pokarmu. Niektóre kobiety nie decydują się na to również z wielu innych powodów. Uszanujcie to i nie dopytujcie o szczegóły, zwłaszcza, że ta wiedza nie jest wam do niczego potrzebna.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.07.2023 08:29
Czy masz luźną?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.06.2023 20:00
I jeszcze - (oczywiście) będziesz rodzić naturalnie?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.06.2023 07:59
Czy będziesz miała później rozwaloną?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.06.2023 12:50
,, Mogę ci podać adres najbliższego okna życia,, XD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.06.2023 17:47
jeszcze kilka bym do tego dodała, ale tak, czasem lepiej ugryźć się w język i skupić na tym, żeby być z bliską, cieżarną kobietą i ją wspierać na każdym kroku
odpowiedz
Polecane dla Ciebie