Urodziła dwa „zestawy” bliźniąt jednojajowych podczas jednego porodu!

Taka ciąża zdarza się raz na 10 milionów!
Urodziła dwa „zestawy” bliźniąt jednojajowych podczas jednego porodu!
fot. Instagram @thec_squad2022
21.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Takie historie warto zapamiętać, bo w chwili zwątpienia są nadzieją, że wszystko może być dobrze. 35 – letnia Ashley Ness marzyła o dziecku. Niestety zmagała się z problemami z płodnością. Przez wiele lat każda próba zajścia w ciążę kończyła się niepowodzeniem. I kiedy wydawało się, że to koniec, i że z drugim mężem nie uda się im dopełnić i tak już licznej rodziny zdarzył się cud.

Taka ciąża zdarza się raz na 10 milionów!

Podczas rutynowej kontroli u ginekologa dowiedziała się, że jest w ciąży, i to takiej, która zdarza się raz na 10 milionów przypadków. Okazało się, że zostanie mamą dwóch par identycznych bliźniąt. W trakcie badania lekarz prowadzący nie mógł wyjść z podziwu i powiedział, że w ginekologii pracuje ponad 30 lat i że nigdy wcześniej nie spotkał się z takim przypadkiem. Oczywiście ciążę Ashley określono jako tę „wysokiego ryzyka”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ashley Ness (@thec_squad2022)

Pomimo tego, że jest to niezwykle rzadkie zjawisko, to jest możliwe zajście w ciążę z dwiema parami bliźniąt jednojajowych, w tym samym czasie. Dzieje się tak, gdy dwie różne komórki jajowe są zapładniane przez dwa różne plemniki, a następnie obie komórki jajowe dzielą się, tworząc właśnie bliźnięta.

Ashley po porodzie przyznała, że po urodzeniu czwórki pociech, jej życie jest kompletne.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
ania (Ocena: 5) 23.11.2022 22:31
Podstawa to kontrola i zapisy cykli, ja korzystam z monitoringu na komputerze Cyclotest MyWay
odpowiedz
Danka (Ocena: 5) 23.11.2022 22:23
Dobrze mieć pomocnicze urządzenie do wyznaczania płodności. Bardzo fajny jest taki mały minimikroskop do kontroli poziomu lh ze śliny. Tester owulacyjny Afrodyta, sprawdź sobie
odpowiedz
Polecane dla Ciebie