Rzeczy, których kobiety nie chcą robić, gdy zostają mamami…

A i tak je robią…
Rzeczy, których kobiety nie chcą robić, gdy zostają mamami…
fot. istock.com
19.01.2021
Dominika Stanisławska

Zanim kobieta zostanie mamą zaczyna myśleć o tym, w jaki sposób będzie wychowywać swoje dzieci i „na pewno” nie będzie postępować jak inni rodzice. Są rzeczy, których obiecujemy nie robić, a i tak robimy z różnych powodów. Czy powinniśmy mieć z tego powodu wyrzuty sumienia? Zdecydowanie nie. Jak oczekiwania mają się do rzeczywistości?
Zobacz więcej: Czego nie powinno zabraknąć w organizmie przez cały okres ciąży?

Rzeczy, których mamy obiecują nie robić podczas ciąży i wychowywania dzieci

#1 Nigdy nie będę sadzać dziecka przed telewizorem

Wiemy jak niezdrowe jest oglądanie telewizji oraz, jaki ma wpływ na dzieci. Mimo tego rodzice z bezsilności, dla chwili spokoju, a czasami nawet z sentymentu do własnego dzieciństwa włączają dziecku bajkę. Chociaż mózg dzieci rozwija się lepiej, gdy nie ma częstego kontaktu w telewizją, to później dziecko wraz z innymi może się bawić w przygody swoich ulubionych bohaterów.
Chociaż mózg dzieci rozwija się lepiej, gdy nie ma częstego kontaktu w telewizją, to później dziecko wraz z innymi może się bawić w przygody swoich ulubionych bohaterów.
fot. istock.com

#2 Nigdy nie będę karmić dziecka gotowym jedzeniem

Gotowe jedzenie jest niezdrowe i o wiele bezpieczniej jest gotować samemu, ale czasami nie ma na to czasu. To, że raz na jakiś czas dziecko zje jedzenie z mikrofali nie znaczy, że jest się gorszą matką. Każda mama tak czasami robi z różnych powodów, mimo że wcześniej twierdziła co innego, to rzeczywistość szybko weryfikuje plany.

#3 Będę karmić piersią najdłużej jak się da

Są mamy, dla których karmienie piersią to priorytet. Miesiącami, a czasami i latami przestrzegają diety, regularnie przystawiają dziecko do piersi lub odciągają pokarm. Są też mamy, które karmią dziecko zaledwie przez kilka miesięcy, bo np.: chcą wyjść ze znajomymi i napić się piwa ze znajomymi lub poluzować sobie dietę. Czy to źle? Absolutnie nie. Każdy z nas ma swoje potrzeby, a szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.
Zobacz więcej: Jak zachować szczupłą sylwetkę przez 9 miesięcy ciąży?

#4 Podczas ciąży będę sama wszystko gotować

Nie da się ukryć, że podczas ciąży panie tyją – mimo że jedzenie za dwoje jest niezdrowe, o czym mowa była nie raz. Aby zachować minimalną kontrolę nad wagę panie postanawiają same sobie gotować i trzymać dietę. Często też decydują się na wykonywanie ćwiczeń dla kobiet w ciąży – najczęściej są to pozycje z jogi. Ile z tych planów udaje się zrealizować? Zależy od podejścia, ale codzienne gotowanie może się znudzić, jeśli nie jesteśmy prawdziwymi fanami tej czynności, o czym wie każda kobieta, która chciała zrealizować ten cel.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie