Właśnie tak wygląda cesarskie cięcie? Mamy video!

Zobacz, jak maluszek przychodzi na świat za pomocą cesarskiego cięcia, przy ułożeniu pośladkowym.
Właśnie tak wygląda cesarskie cięcie? Mamy video!
fot. istock.com
19.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Kobieta w czasie cięcia cesarskiego jest znieczulona do kręgosłupa, nie czuje nóg, w ogóle niczego od ramion w dół. Nie może się poruszać, leży na stole operacyjnym. Jest przytomna i świadoma tego, co się dzieje, ale nie ma żadnej władzy nad swoim ciałem. Cesarka jest postrzegana, jako gorszy poród - mama nie przytula swojego dziecka, może je tylko na chwilę zobaczyć, a potem jest ono zabierane na badanie i pomiary, a oddawane mamie dopiero na sali pooperacyjnej.

Jak wygląda cięcie cesarskie?

W czasie naturalnego porodu jest inaczej, tam jest czas na pierwsze przytulenie, kontakt skóra do skóry. W trakcie cięcia nie ma takiej możliwości. Niektóre mamy są bardzo ciekawe przebiegu cięcia i czekają na moment wydobycia dziecka patrząc w lampy operacyjne. Czasem mama jest zdana tylko na komentarze lekarskie.

Jeśli jesteś w ciąży lub rodziłaś to wiesz, że poród wcale nie wygląda jak w hollywoodzkich produkcjach. W sieci coraz częściej można trafić na filmiki i fotorelacje z porodów, a nawet relacje na żywo z sali porodowej. Jednak filmy czy zdjęcia cesarskiego cięcia, które w zasadzie są operacjami, zdarzają się znacznie rzadziej. Niedawno można było zobaczyć w sieci naturalne cesarskie cięcie.

Zobacz więcej: Kolejna mama brutalnie szczera na temat cesarki

Jednak takiego filmu jak ten, do tej pory jednak nie było. Ten filmik jest absolutnie niesamowity i hipnotyzujący. I pokazuje w sumie nie samo cesarskie cięcie, a to jak na świat przychodzi maluszek, który był ułożony pośladkowo. Na filmiku można zobaczyć, z jakim szacunkiem i czułością i delikatnością położnik pomaga maluszkowi się urodzić.

Cięcie cesarskie - zobacz wideo

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie