>

Który miesiąc jest najlepszy do urodzenia dziecka?

O jakich porach roku marzą kobiety? Zdradzamy szczegóły...!
Który miesiąc jest najlepszy do urodzenia dziecka?
fot. istock.com
28.04.2023
Katarzyna Lemanowicz

Zdawać by się mogło, że kobiety wolą rodzić dzieci w zimie, ponieważ upały potrafią porządnie dać w kość przyszłej mamie dźwigającej w sobie kilka kilogramów żywego szczęścia. Okazuje się jednak, że nic podobnego – co raz więcej pań zachodząc w ciążę stara się tak `wycelować` z terminem porodu, by przypadał on na wakacyjne miesiące.

Który miesiąc jest najlepszy do urodzenia dziecka?

Najwięcej kobiet marzy, by ich potomek przyszedł na świat w czerwcu, a najmniej życzyłoby sobie by stało się to w październiku. Pewnie zastanawiacie się co jest tego powodem. Jak się okazuje odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać.

Panie przyznają, że lato najbardziej odpowiadałoby im pod względem pogody, którą mogłyby się cieszyć w pierwszych miesiącach urlopu macierzyńskiego: zamiast brnięcia z wózkiem przez zaspy śnieżne, zdecydowanie wolą wygrzewanie się na słońcu. 

fot. istock.com

Naukowcy badający tę sprawę mają też inną teorię dotyczącą takiego `wybierania` miesiąca porodu – w kwestii ciąży przyszła mama nie ma wiele możliwości jej kontrolowania. Do tej pory nie znaleziono jeszcze sprawdzonej metody na wybór płci dziecka czy przewidzenie dokładnego i nieodwracalnego terminu porodu, który w rzeczywistości często ulega zmianie. Wyliczenie sobie przybliżonego momentu rozwiązania i osiągnięcie celu sprawi, że kobieta choć w niewielkim stopniu czuje, że nad wszystkim panuje.

Mogłoby się wydawać, że pora roku, w której dziecko przychodzi na świat nie zaprząta głowy ciężarnym kobietom. Jak widać panie robią się jednak coraz bardziej praktyczne i pragną zaplanować dosłownie wszystko przed narodzinami potomka. Nawet pogodę.

Zastanawiałyście się, w jakim miesiącu urodzić dziecko, czy nie ma to, według was, większego znaczenia?

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 01.05.2023 07:44
Ale ocielonka.
odpowiedz
Beata (Ocena: 5) 30.04.2023 14:02
Dla starających sie o dziecko polecam stosować żel wspomagający poczęcie Prefert
odpowiedz
anna (Ocena: 5) 30.04.2023 13:35
Nie każdy musi mieć dzieci. Antykoncepcja jest bardzo ważnym tematem i dlatego trzeba głośno o nim mówić. Dla aktywnych seksualnie kobiet polecam mechaniczne zabezpieczenie w formie diafragmy dopochwowej Caya.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.04.2023 06:44
Ale bebzon. Jak u krowy.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie