Wykonali jej „cesarkę” bez znieczulenia!

Kobieta pozwała szpital.
Wykonali jej „cesarkę” bez znieczulenia!
fot. istock.com
22.10.2020
Dominika Stanisławska

Delfina Mota i jej narzeczony, Paul Iheanachor, pozywają szpital w Oceanside w stanie Kalifornia z powodu przeprowadzenia zabiegu cesarskiego cięcia bez znieczulenia. Cały zabieg był niezaplanowany i dopiero podczas porodu okazało się, że cesarskie cięcie będzie potrzebne. Kobieta poprzedniej nocy otrzymała znieczulenie zewnątrzoponowe. Jednak przy zabiegu cesarskiego cięcia jest potrzebny inne znieczulenie oraz anestezjolog, który poda zastrzyk. Niestety, nawet po kilkukrotnym wezwaniu lekarza ten się nie zjawił. Jak twierdzi Paul, słyszał swoją narzeczoną z korytarza. Kobieta mówi, że błagała lekarzy, aby przestali ją ciąć, aż w końcu straciła przytomność.
Zobacz więcej: Macierzyństwo w czasie COVID-19 - jak kobiety zmieniły myślenie o posiadaniu dzieci?


Kobieta mówi, że błagała lekarzy, aby przestali ją ciąć, aż w końcu straciła przytomność.
fot. istock.com

Cesarskie cięcie jest wykonywane przy znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie powoduje, że kobieta nie czuje dolnej części ciała, ale cały zabieg jest przytomna i widzi, co się z nią dzieje. W ciężkich przypadkach kobieta dostaje znieczulenie ogólne. Rzecznik prasowy szpitala w Oceanside wydał oświadczenie, w którym napisał:

„Bezpieczeństwo i jakość pacjenta to najwyższe priorytety Trójmiejskiego Centrum Medycznego i wszystkich naszych partnerów. Trójmiejski Okręg Opieki Zdrowotnej nie może dalej komentować toczącego się postępowania sądowego”.
Zobacz więcej: Poród naturalny a poród indukowany - dowiedz się jakie są różnice?

Obecnie Delfina Mota i Paul Iheanachor są szczęśliwymi rodzicami 7-miesięcznej córki Calli. Niestety, wydarzenia, które spotkały rodziną skończyły się nie tylko bólem fizycznym kobiety, ale też traumatycznymi doświadczeniami emocjonalnymi.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 06.04.2021 21:02
Merytorycznie ten tekst to dramat. Widać, że nie był konsultowany z położną ani lekarzem. Ciecie cesarskie można wykonać w znieczuleniu ogólnym, podpajęczynówkowym lub zewnatrzoponowym. Natomiast wbrew temu co pisze autorka praktycznie nigdy w miejscowym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.02.2021 20:29
Ciąć na żywca kogoś to skandal!!! Cesarka to jest operacja a nie poród! Za to powinni iść do więzienia.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie