Tym zdjęciem ma zniechęcać do rodzenia dzieci. Nie wszyscy docenili jej szczerość

Niektóre matki twierdzą, że niepotrzebnie dramatyzuje.
Tym zdjęciem ma zniechęcać do rodzenia dzieci. Nie wszyscy docenili jej szczerość
źródło: Instagram (instagram.com/_thestrongmama)
25.08.2019
Katarzyna Lemanowicz

Kiedy myślimy o swoim potomstwie albo dopiero o planach na powiększenie rodziny - w naszych oczach pojawiają się łzy radości i wzruszenia. Dziecko to ogromny skarb, który potrafi rozczulić. Z góry zakładamy, że wszystko będzie dobrze, a macierzyństwo okaże się spełnieniem naszych marzeń. Tak zazwyczaj jest, ale wcale nie musi.

Zobacz również: 2 lata temu urodziła dziecko. Pokazała, jak wygląda jej brzuch po takim czasie

Ta młoda mama postanowiła w wymowny sposób o tym przypomnieć. Rachel Giampietro opublikowała na Instagramie bardzo wymowne zdjęcie, które mówi więcej, niż tysiąc słów. Ona też płacze, ale tym razem z poczucia totalnej bezsilności. Co wcale nie oznacza, że nie radzi sobie w tej roli.

Blaski i cienie macierzyństwa

28-latka chce jedynie pokazać, że bycie rodzicem to coś więcej, niż śmiech i beztroskie zabawy z maluchami.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez • Rachel Giampietro • (@_thestrongmama)

Nigdy wcześniej nie pokazywałam fotografii, którą wykonałam pierwszego dnia samodzielnej opieki nad dwójką dzieci. Zaledwie kilka dni po narodzinach młodszego dziecka.

Jeśli dobrze się przyjrzysz, zauważysz łzy w moich oczach, które spływają po policzkach. Wygląda to dramatycznie, ale taka jest rzeczywistość dla wielu matek chwilę po rozwiązaniu.

Oboje już śpią, ale mój syn od rana był marudny, a wreszcie dostał ataku histerii. Nie byłam fizycznie i psychicznie zdolna do tego, żeby go uspokoić, więc usiadłam i też się rozpłakałam. Czułam się zmęczona i winna

- ujawnia Rachel.

Zobacz również: Influencerka pokazała się tydzień po porodzie. Nie wszyscy chcieli TO zobaczyć

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez • Rachel Giampietro • (@_thestrongmama)

Tak też wygląda macierzyństwo, ale raczej nikt się tym nie chwali. Jestem jednak zdania, że właśnie takie momenty najbardziej nas budują. Dodają siły do dalszego działania. Trudne doświadczenia najwięcej uczą. Jeśli wytrwasz tych kilka dni, tygodni czy miesięcy, wreszcie dojdziesz do wniosku, że możesz wszystko.

Bycie matką dwóch maluchów to zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie, jakiemu musiałam kiedykolwiek sprostać. Ale z drugiej strony - miłość do dzieci to zdecydowanie najłatwiejsza sprawa, bo inaczej się nie da.

Każda z nas to przechodzi. Większość uważa jednak, że należy to ukrywać

- czytamy w jej wpisie, który rozczulił internautki. Inne młode mamy są wdzięczne, że wreszcie ktoś powiedział o tym głośno i pokazał. Pojawiły się jednak głosy, że niepotrzebnie dramatyzuje i w ten sposób tylko zniechęca do macierzyństwa. A Ty jak to odbierasz?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez • Rachel Giampietro • (@_thestrongmama)

Zobacz również: Nie chcą ukrywać, co zrobiła z nimi ciąża. Inne matki mają im to za złe

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie