Zdjęcie, które zaboli każdą mamę karmiącą

Pokazuje problem, z którym mierzy się 90% kobiet rozpoczynających swoją przygodę z macierzyństwem i karmieniem piersią.
Zdjęcie, które zaboli każdą mamę karmiącą
fot. istock.com
28.04.2020
Katarzyna Lemanowicz

Bycie mamą to nie jest prosta sprawa. A jednak coraz więcej z nas decyduje się na pierwsze i kolejne dziecko. Macierzyństwo budzi w kobietach uczucia, których wcześniej nie znały i chociaż dzieci sprawiają, że cały świat wywraca się do góry nogami, to jednak kochamy nasze Pociechy i chcemy dla nich jak najlepiej.

Zdjęcie, które zaboli każdą mamę karmiącą

Każda z nas doskonale jednak wie, jak trudne są początki. Kiedy wszystko to, o czym czytało się w poradnikach i w internecie, wydawało się "nie takie trudne", a w zderzeniu z rzeczywistością mamy wrażenie, że to same syzyfowe prace.

Jak karmienie piersią. Ile z nas miało problem z przystawianiem? Miało tysiąc pytań na temat tego, jak robić to dobrze i od czego zacząć. Jednak największym problemem z karmieniem są nawały pokarmowe, które nie omijają praktycznie nikogo. Napływ mleka do piersi często nas przerasta, pojawiają się drgawki, gorączka i opuchlizna w twardych jak kamienie piersiach.

Jak sobie z nim poradzić? Niezawodne są ciepłe prysznice i chłodne okłady z kapusty. Zapraszamy do przeczytania wszystkich porad na temat tego, jak radzić sobie z nawałem pokarmowym.

Która z was Mamusie czuje ból patrząc na to zdjęcie? Pamiętacie ten moment?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie